Popularność starej cegły

cegla_cietaOd wielu lat nie wychodzi z mody stara cegła. Duża część inwestorów wykańcza swoje domy właśnie z jej udziałem. Tworzone są z niej murki, całe ściany, kominki, a nawet meble kuchenne. Oczywiście stara cegła najczęściej jest stara tylko z nazwy. Z reguły jest ona wykonywana w nowoczesnych fabrykach, z udziałem najlepszych surowców, a jej postarzanie wiąże się z konkretnym rodzajem stylizacji. Trzeba przyznać, że dodaje pomieszczeniom uroku i kameralnego klimatu.

Większość firm zajmujących się produkcją ceramiki budowlanej posiada także w swojej ofercie płytki imitujące starą cegłę. Można nimi pokryć elewację, czy też umieścić je wewnątrz domu. Mają tą zaletę, że na decyzję o ich położeniu nigdy nie jest za późno, jak to ma miejsce w przypadku pełnej cegły. Nie zajmują dużej ilości powierzchni, a pokryte nimi ściany lub ich część stanowią przepiękny element dekoracyjny. Właściwe oświetlenie, podkreślające urok takich cegieł, dopełnia całości.

Niektórzy zastanawiają się, po co postarzać cegłę, jak można wykorzystać cegłę z rozbiórki starych domów. Oczywiście zdarza się, że powstają z takich elementów płoty, murki czy inne wykończenia. Nie jest jednak zalecane stosowanie prawdziwie starej cegły we wnętrzu domu bez jej uprzedniego, starannego wyczyszczenia. Nie jest to tania usługa i nie zawsze daje oczekiwane efekty. Wiele osób wychodzi też z założenia, że stare cegły skrywają stare tajemnice, czyjeś radości i smutki. Nie zawsze chcemy te tajemnice przechowywać we własnych murach domu.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.