Ogumienie samochodowe i przemysłowe

oponaNowoczesne ogumienie do pojazdów osobowych zrewolucjonizowało motoryzację. Odpowiednie składy poszczególnych mieszanek zapewniają samochodom lepszą przyczepność i sterowność na drodze. Producenci, oferujący opony przemysłowe, również starają się wprowadzać innowacyjne rozwiązania i monitorować ich przydatność dla firmowych flot. Oczywiście parametry uzyskiwane przez ogumienie koparek, traktorów czy innego, ciężkiego sprzętu budowlanego, muszą odpowiadać najnowszym standardom w tej dziedzinie.

Jeden z globalnych producentów opon wprowadził internetowy system zarządzania oponami, który umożliwia wysyłanie raportów z inspekcji, co daje obraz, jaki jest faktyczny stan ogumienia w poszczególnych segmentach rynku. Dzięki wprowadzeniu tego innowacyjnego oprogramowania firmy mogą mieć stały nadzór na temat stanu opon w pojazdach stanowiących ich flotę. W raportach przewidziano prognozę parametrów, porównanie ciśnienia pomiędzy zalecanym, a faktycznym, koszt eksploatacji opony na godzinę oraz zużycie bieżnika w trakcie pracy.

Oczywiście system monitorowania jest jedynie wsparciem dla coraz bardziej niesamowitych produktów. Opony przemysłowe, oferowane przez koncerny, są nie do przebicia, co umożliwia rezygnację z koła zapasowego. Niestety takie rozwiązania najczęściej związane są stale ze zwiększonym zużyciem paliwa oraz wyższą ceną zakupu. Opony przemysłowe są często oparte na technologiach, które do niedawna stosowane były jedynie w przemyśle kosmicznym. Osiągają dzięki temu bardzo wysokie parametry użytkowe i odporność na zniszczenia.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.