Tablice pamiątkowe.

Historia naszego kraju różnie się toczyła. Dzieci na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat poznawały ją od każdej strony. Pojawiało się wiele rozbieżności, bo inaczej dobro naszego kraju postrzegali nasi ojcowie, dziadowie i pradziadowie. My również inaczej patrzymy na dorobek naszego państwa, nie wszystkich bohaterów cenimy, a niektórzy z nich dopiero dziś trafiają na strony książek do nauki historii. Czas rozlicza wszystkich, a im więcej go upływa, tym surowsza jest ocena.

Jak grzyby po deszczu powstają coraz to nowsze tablice pamiątkowe. Dowiadujemy się z nich, gdzie mieszkali, co robili i gdzie zginęli bohaterowie książek do historii, wielcy poeci i pisarze. Tablice pamiątkowe informują nas też o najstarszych budowlach, o inwestycjach, które powstały z pieniędzy unijnych i o wielu bieżących wydarzeniach, które być może dopiero znajdą się w podręcznikach do historii naszych dzieci, wnuków czy prawnuków. Na razie znaczą każdy kawałek naszej ziemi, budując podwaliny do uznania miejsc i zdarzeń za istotne. Nie dając nam o nich zapomnieć.

Dziś tablice pamiątkowe mogą stawiać wszyscy. Można na nich utrwalić rok budowy naszego lokum, oznakować nimi stare drzewa i z ich pomocą wytłumaczyć światu nazwę ulicy, skweru czy placu. Stanowią wspaniały punkt odniesienia dla wszystkich, ważnych wydarzeń, zarówno prywatnych, jak i lokalnych lub ogólnokrajowych. Nadają im odpowiednią rangę i zapobiegają zapomnieniu. Mogą być wykonane z różnych materiałów i stylistyką dopasowane do naszych wymogów czy potrzeb.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.