Segregacja śmieci – pojemniki na odpady

Od pierwszego lipca czekają nas wielkie zmiany związane z odbiorem odpadów. Nie będziemy już płacić za ilość wywiezionych śmieci, a opłata będzie stała, związana z ilością osób zamieszkujących daną posesję, ilością metrów zużytej wody czy też metrażem mieszkania. Oczywiście segregowanie będzie się nam opłacało, gdyż zapłacimy za nie mniej niż za zwykłe śmieci. Niestety w wielu gminach specjalne pojemniki na odpady segregowane będziemy musieli zakupić sami, we własnym zakresie. Będzie to niemały, choć jednorazowy wydatek.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, na czym polega segregowanie śmieci, więc optymistycznie patrzy na to rozwiązanie. Wiadomo, że ma ono sprzyjać ochronie środowiska, ale nakłada na nas określone obowiązki, których niespełnienie będzie się wiązało z bardzo wysokimi karami pieniężnymi. W pojemnikach na odpady plastikowe będziemy musieli umieszczać jedynie czyste, starannie umyte butelki, pudełka i inne plastikowe elementy. Czyścić też będzie trzeba szklane odpady i metalowe puszki. W żadnym z pojemników na odpady nie znajdziemy miejsca na styropian, który będziemy musieli na własną rękę oddawać do punktów utylizacji.

Nowa ustawa miała na celu ochronę naszych lasów, w których aż roi się od rozmaitych śmieci, porzucanych przez ludzi. Dzięki wprowadzanym regulacjom z pewnością wzrośnie liczba osób segregujących odpady, ale i tak większość niewygodnych śmieci zasili leśne polany. Nie każdy będzie chciał się aż tak męczyć z butelkami, pudełkami, puszkami. Zamiast płacić karę za niewłaściwą segregację, wywiezie niewygodne odpadki do lasu.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.