Okleiny naturalne.

Drewniane meble są wspaniałym elementem wystroju wnętrz. Dodają im ciepła i przytulnego charakteru. Nie bez znaczenia jest również ich kolorystyka. Jasne meble czynią pomieszczenie wesołym i subtelnym. Poruszając się wśród nich, wydaje nam się, że wszystko wokół jest kruche i delikatne. Zdecydowanie też powiększają optycznie wnętrze. Ciemne meble z kolei wytwarzają klimat tajemniczej elegancji. Aby nie były przytłaczające, potrzebują jasnych i kolorowych dodatków. Wymagają staranniejszej pielęgnacji, gdyż znać na nich wszelkie zabrudzenia.

Jeśli komuś się wydaje, że najlepsze drewniane meble powstają z litego drewna, to bardzo się myli. Najwspanialsze okazy, jakie możemy zobaczyć w renomowanych salonach meblowych pokrywają okleiny naturalne, dzięki którym ekskluzywne meble tak pięknie wyglądają. Lite drewno nie jest łatwe w konserwacji, przedmioty wykonane z niego wypaczają się i pękają wzdłuż włókien. Okleiny naturalne pozwalają zabezpieczyć dany mebel przed szybką utratą wspaniałego wyglądu i niektórymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Wykończenia tego typu są dobierane niezwykle starannie. Liczy się przede wszystkim ich jakość oraz rysunek danego drewna. Zawierają najdrobniejsze szczegóły, które oddają piękno danego gatunku drewna europejskiego czy egzotycznego. Producenci mebli dbają o to, by na ich produktach nie było widać, że dany regał, szafa czy etażerka nie są wykonane z litego drewna, a klejonki, która zapobiega wypaczaniu. Okleiny naturalne standardowo mają grubość 0,6 mm, ale w niektórych przypadkach stosowane są grubsze okleiny, nawet do 3 mm.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.