Ogrody zimowe.

Zimą zazwyczaj dopada nas depresja. Brakuje nam zieleni, słońca i śpiewających ptaków. Przez kilka miesięcy siedzimy w domach, smętnie spoglądając przez okna i wyczekując przebiśniegów i krokusów. Z racji srogich mrozów, które nam co roku fundują miesiące zimowe, nie możemy sobie pozwolić na długie wycieczki, a więc zasiadamy najchętniej przed telewizorem i pochłaniamy kilogramy ciasteczek oglądając niezbyt ambitne filmy. Nie chce nam się sprzątać, gotować i czytać książek. Suche powietrze, jakie nam fundują kaloryfery, źle wpływa na stan naszej skóry i powoduje rozdrażnienie.

Do walki z takimi nastrojami warto zaangażować ogrody zimowe. Można je dobudować niemal do każdego domu. Nie zawierają dużej ilości powierzchni, a potrafią cieszyć nie tylko zimą, ale i w letnie, nie najcieplejsze dni. Prawidłowo skonstruowane nie wymagają dużej ilości ciepła, bo szklana konstrukcja czerpie je przez szyby, kiedy tylko zaświeci słońce. W ogrodach zimowych możemy się odprężyć i oddać lekturze ulubionej książki, nacieszyć wzrok zielenią roślin i dzięki nawilżeniu powietrza podreperować stan swojej skóry.

Ogrody zimowe szybko stają się głównym miejscem spotkań rodzinnych i przyjacielskich, zastępując w chłodniejsze dni taras, chroniąc przed wiatrem i deszczem. Dzięki nim salon przechodzi do strefy bardziej prywatnej, w której głównie przebywa rodzina. W ogrodach zimowych spożywamy posiłki i pracujemy. Są też doskonałym magazynem dla roślin, które latem stoją na zewnątrz, a zima i mrozy im nie służą.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.