Nowoczesna reklama – oklejanie auta

Oklejanie samochodów jest powszechną praktyką. Każda firma stara się stworzyć jak najsilniejszą markę, która będzie wzbudzała zaufanie klientów. Jedną z dróg upowszechniania wizerunku firmy jest eksponowanie logotypu i innych elementów identyfikacji. Od dawna przedsiębiorstwa ozdabiają swoje firmowe samochody w sposób, który gwarantuje im rozpoznawalność. W tym celu na karoserię naklejane są specjalistyczne folie samoprzylepne, na których uprzednio drukuje się odpowiednie wzory.

Oklejanie samochodu służy nie tylko nadaniu mu odpowiedniego, korporacyjnego wyglądu. Coraz popularniejsze staje się oklejanie aut w celu zmiany ich koloru. Specjalistyczne, grube folie samoprzylepne nadają samochodowi odpowiedni, matowy kolor, który obecnie należy do najmodniejszych rozwiązań. Profesjonalne oklejenie auta nie jest tańsze niż jego lakierowanie, jednak coraz więcej osób decyduje się na taką metodę jego zabezpieczenia. Oklejenie samochodu nie zastąpi niestety wizyty u lakiernika, ponieważ nawet grube folie nie maskują wystarczająco dobrze niedoskonałości i ubytków. Z zasady okleja się jedynie nowe auta, z dobrą powłoką lakierniczą.

Folie samoprzylepne, stosowane do oklejania pojazdów, są termoplastyczne. Wymagają podgrzania w celu dokładnego dopasowania folii do wszelkich załamań i nierówności karoserii samochodowej. Przed nakładaniem folii należy dokładnie oczyścić powierzchnię i usunąć z niej cały tłuszcz. Podczas oklejania auta wymagane jest również zdemontowanie niektórych elementów. Folie samoprzylepne są dość drogie, dlatego lepiej jest zwrócić się o pomoc do fachowej firmy, oferującej tego typu usługi.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.