Rozwój stolicy Górnego ŚLąska

biurowiecKatowice szybko stają się potężnym centrum biznesowym naszego kraju. Warunki sprzyjające powstawaniu nowych firm oraz bliskość południowej granicy Polski są atrakcyjne dla wielu dziedzin gospodarki. Nietrudno też o profesjonalne, atrakcyjnie usytuowane biura w Katowicach, ponieważ cały czas powstają tu nowoczesne biurowce, oferując niedrogie lokale dla przedsiębiorców. To również znaczący ośrodek kulturalny, w którym odbywają się liczne imprezy masowe, targi, koncerty i wystawy. Wciąż rozbudowywana infrastruktura sprzyja małemu i średniemu biznesowi.

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości, które powstało w 2007 roku, ma za zadanie wspierać mikro, małych i średnich przedsiębiorców w rozwoju ich firm. Jest instytucją pośredniczącą drugiego stopnia dla działań związanych z Regionalnym Programem Operacyjnego Województwa Śląskiego. Komisja Europejska przewiduje ciągłe wsparcie finansowe dla rozwoju terytorialnego Śląska, w tym dla rozwoju Katowic. Obecnie miasto jest rewitalizowane i remontowane. W ubiegłym roku zakończył się kapitalny remont słynnego Katowickiego Spodka, w którym odbywa się większość imprez o charakterze międzynarodowym.

Deweloperzy, którzy oferują biura w Katowicach, nie narzekają na brak chętnych. Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, iż stolica Śląska stara się odzyskiwać dawny, biznesowy blask. Nie bez znaczenia jest również położenie miasta na przecięciu się szlaków komunikacyjnych oraz tradycyjne kontakty gospodarcze z sąsiadami. Wielu ekonomistów uważa, że kryzys, który zaczął przetaczać się przez różne dziedziny polskiej gospodarki pozwoli przywrócić zachwiane wartości, opłacalność i odpowiedzialność. Śląsk i Katowice mogą być w dłuższej perspektywie beneficjentami tych procesów.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.