Tynki dekoracyjne – ozdoba ścian

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się tynki dekoracyjne, stosowane wewnątrz domów i mieszkań. Nudne, jednolite ściany powoli stają się przeżytkiem, odchodzą w zapomnienie. Skutecznie zastępują je przeróżne pomysły na urozmaicenie wnętrz, osiągane za pomocą ciekawie nakładanych tynków o przeróżnym zabarwieniu i konsystencji. Dostępne w sklepach rozmaite ich rodzaje produkowane są z wysokiej jakości mieszanek, które pozwalają ścianom oddychać, zabezpieczają je przed brudem i uszkodzeniami, a także zapobiegają powstawaniu pleśni oraz grzybów.

W formowaniu wzorów na ścianach pomagają specjalistyczne narzędzia, które pozwalają na rozprowadzenie przyrządzonej lub zakupionej gotowej masy w dowolnie wybrany sposób. Wałki, gąbki, pace ząbkowane i folie dają nieskończone możliwości dekorowania ścian i dopasowania ich wyglądu do planowanej przez nas aranżacji. Tynki dekoracyjne mogą imitować kamienie szlachetne, cegły, wnętrze jaskini czy zawierać nowoczesne wzory, które zyskują niesamowity efekt dopiero po kontakcie z farbą malarską.

Zwolennicy gładkich powierzchni uważają, że tynki dekoracyjne powodują chaos na ścianach. Oczywiście, że pomieszczenie może wyglądać niekorzystnie, jeśli przesadzimy z różnorodnością wzorów, czy też nie dopasujemy ich do pozostałych elementów wystroju. Niemniej jest to bardzo ciekawy pomysł na urozmaicenie wnętrza i olbrzymie pole do popisu dla osób zajmujących się architekturą wnętrz oraz wykonywaniem tego typu prac tynkarskich. Planując takie zmiany w swoim domu, warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy, gdyż usunięcie źle położonego tynku wiąże się z niemałym remontem.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.