Materiały na taras i do ogrodu

Ogród to marzenie większości z nas. Ci, którzy mieszkają w domach i mają chociaż niewielką działkę, mogą ją zaaranżować w wymyślony przez siebie sposób i spędzać czas wśród zieleni. Natomiast ci mieszkający w blokach czy kamienicach dysponują najczęściej tylko niedużym balkonem, i to też nie zawsze. W każdych warunkach można stworzyć przyjemną atmosferę i klimat, jednak nie czarujmy się, mając dom, ogród czy taras, możliwości są o wiele większe.

Obecnie na rynku jest tak wiele materiałów do wykończenia i aranżacji tarasu i ogrodu, że wybór zależy tylko od możliwości finansowych inwestora, jego gustu i kreatywności. Do wyłożenia ścieżek ogrodowych oraz tarasów wykorzystać można specjalnie przygotowane płyty z piaskowca lub innych kamieni, gres, zaimpregnowane drewno, terakotę, klinkier, kostkę brukową, beton.

Ważne, aby płyty tarasowe były nienasiąkliwe, odporne na niskie temperatury, trwały, żeby miały właściwości antypoślizgowe. Oprócz technicznych parametrów najważniejsza jest estetyka samego materiału, tutaj zdania są podzielone, i każdy ma prawo wyboru tego, co mu się podoba.

Materiały różnią się trwałością, wiadomo, że drewno będzie mniej trwałe od kamienia czy betonu, ma jednak inne walory, jest przytulne, ciepłe, tworzy odpowiedni klimat.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest obecnie kamień na taras w postaci piaskowca indyjskiego, który oprócz bardzo dobrych technicznych właściwości wyróżnia się estetyką i wyrazistym charakterem. Ma porowata powierzchnię antypoślizgową, wytrzymuje ujemne temperatury i jest odporny na wilgoć. Można z niego tworzyć nawierzchnię tarasów naziemnych, a także ścieżki w ogrodzie ? dowolnej wielkości i kształtów. Piaskowiec indyjski jest równocześnie oryginalny i uniwersalny, w tym tkwi tajemnica jego popularności.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.