Kamień ogrodowy – motyw dekoracyjny w ogrodzie

Kamień ogrodowy może być niepowtarzalną ozdobą parku miejskiego, publicznego skweru, a także prywatnego ogrodu. Jako, że jest to naturalny materiał, doskonale komponuje się z zielenią i roślinnością.

W ogrodzie chcemy czuć się swobodnie i komfortowo. Największy wpływ na nasze samopoczucie ma jego charakter i umiejscowienie ? oczywiście najlepiej czujemy się we własnej przestrzeni, którą możemy sami zaaranżować.

Architektura ogrodu jest prężnie rozwijającą się branżą, bo coraz więcej ludzi buduje domy i chce zadbać także o jego otoczenie. Wiele osób decyduje się na udekorowanie swojego ogrodu kamieniem ogrodowym, trzeba jednak wiedzieć jak go zastosować, by był widoczny, ale nie przytłaczał całości przestrzeni. Najpopularniejsze jest użycie sporej wielkości głazów, na przykład gnejsu, ale tutaj warunkiem jest duża powierzchnia ogrodu, w przeciwnym wypadku efekt może być komiczny. Można też zastosować drobniejszy kamień ogrodowy w postaci gotowych mieszanek, i takie najczęściej stosuje się do wytyczenia alejek czy ścieżek w ogrodzie.

Większe kamienie świetnie sprawdzają się w ogródkach typowo skalnych, gdzie można użyć kamieni różnej wielkości i gatunku. Tutaj oczywiście potrzebna jest pomoc fachowca, zajmującego się projektowaniem i aranżacją ogrodów. Ręka specjalisty dobierze materiały i rośliny nie tylko pod kątem estetyki, ale także ich wzajemnego oddziaływania, trwałości i wytrzymałości, dopasowania do typu nasłonecznienia w danym miejscu itd.

Oczywiście typów i rodzajów ogrodów jest całe mnóstwo ? są ogrody angielskie, francuskie, ogrody skalne, z ogromną ilością roślin i kwiatów lub skromniejsze, z fontannami, basenami, trawnikami. Możliwości aranżacji jest wiele, a całość powinna być spójna i odpowiadać potrzebom inwestora. Przy zakładaniu ogrodu warto pamiętać, że powinien on być przestrzenią dobrze oddzieloną od zewnętrznego świata, aby użytkownicy mogli się w nim skutecznie zrelaksować i odseparować od codziennych problemów.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.