Obuwie męskie, czyli mężczyzna na zakupach.

Obuwie męskie to coraz większy rynek, bo panowie coraz większą wagę przywiązują do swojego wyglądu, zwracając uwagę na to, w co się ubierają i co wkładają na nogi. Sklepowe półki toną w kolekcjach butów skórzanych oraz wykonanych ze skóry ekologicznej, tak że każdy pan może wybrać coś dla siebie na dowolna okazję ? na wesele, plażę, do chodzenia po mieście, jazdy na rowerze itd.

Dużo mężczyzn przekonuje się też do noszenia sandałów latem, co kiedyś było bardzo rzadko spotykane. Powoli zmienia się więc mentalność i sposób ubierania, choć nadal większość przedstawicieli płci brzydkiej nie lubi chodzić na zakupy, i wyciągnięcie ich do galerii handlowej graniczy z cudem. Podczas gdy dla kobiet zakupy stanowią czystą przyjemność (poza nielicznymi przypadkami potwierdzającymi regułę), mężczyźni rozpatrują to zdarzenie w kategoriach męki czy katorgi.

Mówi się, że nie szata zdobi człowieka, ale z drugiej strony jak nas widzą, tak nas piszą. Niestety, większość z nas ocenia ludzi po wyglądzie, a więc również po ubraniu. Równie ważne jest obuwie, i to niezależnie od płci, choć wiadomo, że z zasady wyższe wymagania stawiane są paniom. Nie chodzi tu tylko o jakość czy cenę, tego co na siebie wkładamy, ale przede wszystkim o czystość, schludność, jednorodność stylistyczną, dopasowanie ubrania i obuwia do okazji i pogody.

Jeśli więc mówimy o obuwiu damskim i męskim, to wybór modeli dostępny w sklepach stacjonarnych i internetowych jest naprawdę ogromny. To też często przeraża panów, bo mają problem z podjęciem ostatecznej decyzji, a jak wcześniej wspomniano, zakupy nie są dla nich najprzyjemniejszą czynnością na świecie, więc chcą je skrócić do minimum.

Mężczyźni w przeciwieństwie do kobiet nie kolekcjonują butów, dlatego raz zakupione obuwie męskie służy im przeważnie kilka dobrych lat, dopóki nie ulegnie całkowitemu zniszczeniu. Dopiero wtedy można kupić nową parę butów. Pytanie najczęściej padające z ust mężczyzny, kiedy kobieta kupuje sobie buty, brzmi: po co ci kolejna para, masz ich przecież tyle, że nie mieszczą się w szafie. Kobieta może się tylko uśmiechnąć ? żadne tłumaczenie nic nie da, różnica płci jest nie do przeskoczenia.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.