Fototapety, witraże, lampy – aranżacja wnętrz.

Aranżacja i wystrój wnętrz to dziedzina, w której bardzo dużo się dzieje, ciągle wchodzą jakieś nowe trendy i koncepcje, które można twórczo wykorzystać we własnym wnętrzu, np. wykorzystując fototapety. Niezależnie od tego czy jest to niewielka kawalerka, czy też duże mieszkanie, apartament lub willa. Najbogatsi korzystają z usług projektantów, architektów wnętrz oraz stylistów. Część zgłasza się do programów telewizyjnych z prośbą o pomoc w zaaranżowaniu czy metamorfozie konkretnego pomieszczenia.

Nie wszyscy jednak musimy wydawać pieniądze na porady stylisty. Czasem wystarczy pooglądać kilka takich programów, i wykorzystać sprawdzone pomysły specjalistów, zainspirować się nimi.

Jeśli chodzi o materiały, meble, dodatki, oświetlenie i inne elementy wykończenia i wyposażenia wnętrz, to w sklepach jest ich pod dostatkiem. Wybór czasem jest tak duży, że mamy problem z podjęciem decyzji. W zależności od naszych gustów i możliwości finansowych, możemy wybrać do wykończenia i upiększenia naszego domu czy mieszkania naturalny kamień, cegłę, witraże, panele 3D, tynki strukturalne, drewno, szkło itd.

Ważna jest oczywiście spójność stylistyczna wnętrza. Jeśli lubimy nowoczesny styl, wybierzmy elementy szklane, metalowe, nowoczesne lampy, proste kanapy bez zbędnych ozdobników. Jeśli wolimy styl klasyczny, sprawdzą się drewniane eleganckie meble, dekoracyjne żyrandole, dywany itp.

Warto też pokusić się o odrobinę szaleństwa, która może przejawiać się w jakimś odważnym kolorze na ścianie, wyrazistym obrazie, fototapecie czy innej dekoracji. Dopieszczone w każdym calu wnętrza, w stonowanych barwach, bywają czasem nudne i nieciekawe. Z drugiej strony eksperymentowanie również nie jest wskazane. To przecież my mamy się w naszym wnętrzu czuć komfortowo i wygodnie. Jeśli więc lubimy biel czy beż na ścianie, to nie rezygnujmy z tych prostych barw tylko dlatego, że modne są bardziej wyraziste kolory.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.