Kolokacja serwerów i szaf – usługa data center

Kolokacja to nowoczesna usługa z zakresu teleinformatyki, która zyskuje popularność w naszym kraju. Jest to świadectwem rozwoju i wdrażania innowacyjnych rozwiązań, które na stałe zagościły w biznesie. Usługi kolokacyjne są świadczone przez centra danych, zwanych data center, które są doskonale wyposażonymi budynkami z pełną infrastrukturą IT.

Z usług data center korzystają chętnie dostawcy usług internetowych, telefonicznych, instytucje państwowe związane na przykład ze służbą zdrowia, instytucje finansowe, oświatowe, a także firmy komercyjne, które potrzebują bezpiecznego zaplecza teleinformatycznego.

W ramach usług kolokacyjnych data center zapewnia klientom możliwość korzystania z przestrzeni pod serwerownie i inne urządzenia informatyczne, gwarantując pełne bezpieczeństwo danych. Usługa dostępna jest w dwóch podstawowych opcjach:

– kolokacja serwerów w wydzielonej przestrzeni współdzielonej lub indywidualnym boksie
– kolokacja szaf ? klient umieszcza własne szafy wraz z zawartością w centrum danych

Budynek, w którym umieszczona jest kolokacja serwerów i szaf, musi być doskonale uzbrojony i wyposażony. Data center zapewniają szerokopasmowy dostęp do internetu, gwarantowane zasilanie, niezbędną infrastrukturę, klimatyzację. Budynek jest monitorowany, posiada dobre zabezpieczenia antypożarowe, i ochronę fizyczną. Dodatkowo każdy klient może w każdej chwili mieć dostęp fizyczny do swoich urządzeń czy pomieszczeń.

Na miejscu jest specjalna ekipa serwisowa na wypadek awarii zasilania czy klimatyzacji, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania data center.

Usługa kolokacji serwerów i szaf pozwala różnym podmiotom na spore oszczędności. Posiadanie własnej serwerowni wiąże się ze sporymi kosztami, związanymi z jej obsługą, koniecznością utrzymywania specyficznych warunków itd. Korzystając z usług kolokacji w zewnętrznym centrum danych klient zyskuje pewność bezpieczeństwa, a także obniża koszty, jednocześnie mając całodobowy dostęp do sprzętu.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.