Zalety lakierowania proszkowego

Lakierowanie proszkowe jest sposobem pokrywania farbą rozmaitych powierzchni z metalu. Jest to metoda obecnie bardzo popularna, ponieważ ma bardzo wszechstronne zastosowania i wiele atutów. Po pierwsze dzięki lakierowaniu proszkowemu możemy uzyskać równomierną warstwę farby na malowanej powierzchni, a sama powłoka ma idealną grubość, jest też trwała i świetnie przylega do metalowej powierzchni. Do zalet lakierowania proszkowego można zaliczyć przede wszystkim brak jakichkolwiek zacieków i równomierność malowania.

Lakierowanie oraz malowanie proszkowe ma wiele zastosowań, w ten sposób lakierowane są przeróżne elementy, takie jak grzejniki, metalowe szafki w szatniach, szkołach, obiektach sportowych, karoseria aut, meble biurowe i wiele innych. Lakierowanie proszkowe sprawdza się tu doskonale, po malowaniu następuje utwardzenie farby. Grubość powłoki wykonanej tą metodą odpowiada 3 warstwom standardowo stosowanej farby z rozpuszczalnikiem.

Lakierowanie i malowanie tego typu przeprowadzają profesjonalne lakiernie, które są nie tylko bardzo nowoczesne, ale również spełniają wyśrubowane normy dotyczące bezpieczeństwa pracownika i ochrony środowiska. W lakierowaniu proszkowym mają zastosowanie ekologiczne farby, również te dopuszczone do kontaktu z żywnością, posiadające specjalistyczne atesty, co zdecydowanie poszerza możliwości wykorzystania tej metody pokrywania farbą różnych przedmiotów.

Lakierując i malując proszkowe używa się specjalnych farb bez rozpuszczalników, co gwarantuje bezpieczeństwo dla natury i człowieka. Wykorzystywane są różne typy farb ? na przykład silikonowa, poliestrowa i epoksydowa, co przekłada się na szerokie spektrum możliwości uzyskanych efektów. Może to być więc mat, połysk lub półpołysk.

Powierzchnie polakierowane proszkowo wykazują duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także na korozję. Grubość farby jest odpowiednia, zachowują dużą trwałość. Nie ma się więc czemu dziwić, że lakierowanie i malowanie proszkowe cieszy się rosnącą popularnością. Ta metoda jest niezwykle skuteczna, wydajna i daje trwałe efekty. Jest również przyjazna środowisku i pozwala uzyskać oczekiwane efekty.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.