Serwis Opel

Każdy właściciel samochodu tej marki prędzej czy później trafi do warsztatu lub punktu serwisowego. Jest to po prostu nieuniknione, i nie musi koniecznie wiązać się z jakąś wielką awarią samochodu. Serwis Opel ma klientów przez cały rok, o każdej porze roku. Każdy samochód musi przechodzić przeglądy, być serwisowany itd., a nie każdy właściciel pojazdu zna się na mechanice, i musi nawet z najdrobniejszymi rzeczami iść do profesjonalnego serwisu Opla.

Ale co to znaczy profesjonalny? Niektórym kojarzy się to tylko z autoryzowanymi serwisami marki Opel, ale nie znaczy to, że tylko one mają monopol na świadczenie profesjonalnych usług na poziomie. Są również serwisy Opel i innych marek, które nie posiadają oficjalnej autoryzacji, a jednak potrafią naprawić każdą usterkę i rozwiązać każdy problem właściciela samochodu. Wszystko zależy od specjalistycznego zaplecza, jakim dysponuje serwis. Chodzi między innymi o narzędzia diagnostyczne (diagnostyka komputerowa) oraz aparaturę i narzędzia, a także o wykwalifikowaną kadrę.

Dlatego dobrze jest wybrać serwis, który ma renomę na rynku, jest znany z wysokiej jakości usług oraz sprawnej obsługi. Najlepsze są pod względem serwisy specjalizujące się w konkretnych markach ? im jest ich mniej, tym teoretycznie większa szansa wyspecjalizowania i dokładnej znajomości danego samochodu. W niektórych serwisach Opel zatrudniani są byli pracownicy fabryki Opla, którzy znają te auta od podszewki.

Serwis Opel bez autoryzacji może zaproponować niższe ceny od autoryzowanego serwisu, głównie ze względu na możliwość zastosowania tańszych części – tzw. zamienników, zamiast drogich oryginalnych.

W skład usług serwisowych wchodzi mechanika, blacharstwo, lakiernictwo, serwis ogumienia, klimatyzacji, naprawa turbosprężarki, wymiana rozrządu, serwis silników, naprawa alternatorów, wymiana pomp wtryskowych, w ramach przeglądów okresowych – wymiana filtrów, tarcz hamulcowych, świec i wiele innych mniej lub bardziej skomplikowanych napraw.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.