Cięcie laserem

Cięcie laserem jest specjalistyczną usługą, która cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku przemysłowym, a to dlatego że laserowo cięta blacha jest szeroko wykorzystywana, można z niej wykonać różnorodne części, elementy urządzeń, maszyn, podzespołów.

Laserowe cięcie blach ma wiele zastosowań w przemyśle. Wykorzystuje je branża metalurgiczna, kowalstwo artystyczne, producenci metalowych mebli, tablic informacyjnych, tabliczek znamionowych. Ponieważ w branży panuje duża konkurencja, firmy zajmujące się cięciem laserem, walczą o klienta różnymi sposobami. Przede wszystkim oferują szybkie wykonanie zlecenia (do 48 godzin), a także nie boją się skomplikowanych zadań, które wymagają nie tylko nowoczesnych urządzeń, ale również wysokich kwalifikacji obsługi.

Do zalet laserowego cięcia blach zaliczyć trzeba głównie bardzo dobrą dokładność oraz precyzyjne cięcie, gładką krawędź i wysoką powtarzalność. Gładka krawędź powoduje, że blacha po cięciu laserowym nie potrzebuje już dodatkowej obróbki, jest gotowa do wykorzystania. Laser pozostawia krawędź idealnie wykończoną za sprawą bardzo wąskiej wiązki. Najwyższą jakość cięcia spotyka się przy laserowym cięciu blach cienkich.

Cięcie laserem musi spełniać wygórowane wymagania produkcyjne, jeśli chodzi o jakość, dzięki temu usługa jest popularna i bardzo ceniona. Inną ważną cechą laserowego cięcia blach jest szybkość, w stosunku do innych metod cięcia. Szybkość cięcia może przyczynić się do przyspieszenia procesu produkcji, do czego dąży każdy zakład produkcyjny.

Do cięcia laserem konieczne są profesjonalne wycinarki laserowe, które są w stanie wyciąć dowolny kształt z wszelkiej maści materiałów, na przykład z blachy. Sprawnie wycinają w arkuszach blachy:
– o grubości 15 mm dla stali nierdzewnej
– 25 mm dla stali konstrukcyjnej,
– 10 dla aluminium.

Atutem cięcia laserem jest również spora oszczędność materiału, w czym ta metoda znacząco przewyższa inne. Jest to więc metoda ekonomiczna, solidna i dająca bardzo profesjonalne efekty.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.