Meble drewniane włoskie – oryginalny design wnętrza

Meble włoskie

Włoskie meble drewniane mają renomę na całym świecie, tak jak wiele innych produktów i wyrobów pochodzących ze słonecznej Italii. Kojarzą się one z klasycznym stylem oraz wytwornością i luksusem, ale również z nowoczesnym dizajnem. W Mediolanie co roku odbywają się międzynarodowe targi meblowe, które są najważniejszą imprezą tego typu na świecie. Można na nich zobaczyć nie tylko meble włoskie, ale również najnowsze produkty znamienitych marek meblowych, przeboje sezonu, a także zaobserwować zmieniające się trendy w branży meblowej.

Materiały, z których produkowane są meble

Oczywiście drewniane meble włoskie mają swój charakter i styl, są bardziej eleganckie oraz trwałe, jednak dzisiaj klienci zwracają uwagę przede wszystkim na wygląd mebla, jego funkcjonalizm oraz wykonanie. Wiadomo nie od dziś, że nawet w droższych meblach tyły czy inne niewidoczne i mniej znaczące elementy wykonane są ze sklejki, i nikt nie widzi w tym problemu, przede wszystkim dlatego, że jakość sklejki w ostatnim czasie znacząco się poprawiła. Jej zastosowania stały się bardzo szerokie, nie jest to zresztą tylko branża meblowa, ale również budownictwo, szkutnictwo, produkcja opakowań i wiele innych.

Aktualne trendy w meblarstwie

Do mody wracają między innymi meble na wysoki połysk czy nowoczesna forma meblościanek, więc ci, którzy stawiają na oryginalny design wnętrza, mają w czym wybierać.

Dzisiaj dominuje tendencja do łączenia w aranżacji i wystroju wnętrza elementów, które pochodzą z różnych stylistyk, i pozornie zupełnie do siebie nie pasują. Takie połączenia są bardzo odważne, i niewiele osób się na coś takiego decyduje. Warto zlecić taką aranżację specjaliście od projektowania i aranżacji wnętrz, która posiada stosowne wyczucie i smak. Można połączyć na przykład meble włoskie, nowoczesną kanapę czy sofę ze starymi lampami czy stolikami, które można znaleźć w każdym sklepie z antykami, lub wygrzebać ze starej piwnicy. Niektóre starocie trzeba odnowić, nadając im trochę nowoczesności, na przykład malując na nietypowy kolor lub dając nowe kontrastowe obicie, wtedy świetnie komponują się z nowoczesnymi meblami włoskimi oraz dodatkami.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.