Narzędzia i ich zastosowania

Elektronarzędzia Makita to ważna gałąź narzędzi. Najbardziej popularne z nich to wiertarki, wiertarko-wkrętarki (w tym również akumulatorowe), szlifierki, spawarki, wyrzynarki, opalarki do usuwania farby olejnej ze ścian lub przedmiotów, odkurzacze przemysłowe, podkaszarki ogrodnicze.

Narzędzia to bardzo pojemne określenie, obejmujące wiele dziedzin. Są więc narzędzia ogrodnicze, są narzędzia mechaniczne, pomiarowe, samochodowe, ścierne, budowlane i wiele innych.

Narzędzia mechaniczne to przede wszystkim wkrętaki, potocznie nazywane śrubokrętami (płaskie i krzyżaki), klucze Neo (klucze dynamometryczne, klucze nastawne, nasadowe, klucze płaskooczkowe, niezbędne w każdym warsztacie), a także szczypce, nitownice, imadła i ściski stolarskie.

Do narzędzi malarskich zaliczymy przede wszystkim pędzle i wałki oraz niezbędne oprzyrządowanie w postaci kuwet. Wśród narzędzi budowlanych znajdziemy najbardziej popularne młotki ślusarskie i ciesielskie, dłuta, pilniki, łopaty, siekiery, szpadle, czy bardziej specjalistyczne ? piły widiowe do betonu, czy piły kabłąkowe ? brzeszczoty.

Narzędzia muszą posiadać mocną i solidną konstrukcję, aby były trwałe i zachowały długą żywotność oraz dobrze naostrzone. Warto skorzystać z usługi, jaka jest ostrzenie narzędzi, jeśli narzędzie ulegnie stępieniu.

Narzędzia powinny mieć także szeroką regulację pracy oraz wiele funkcji. Dobrze zaprojektowanych i wyprofilowanych narzędzi z przyjemnością się używa. Takim udogodnieniem dla użytkownika może być na przykład rączka pokryta antypoślizgową powłoką, dzięki czemu narzędzie nie wyślizgują się z rąk, są poręczne i wygodne w użyciu. Ergonomiczna wygodna rękojeść jest podstawą w narzędziach wyposażonych w ostrą krawędź czy ostrze, które mogą być niebezpieczne dla użytkownika.

Z profesjonalnych narzędzi najczęściej korzystają firmy budowlano-remontowe, ale niektóre z narzędzi powinien mieć w domu każdy, nawet jeśli nie mieszka w nim złota rączka. Młotek, poziomica czy śrubokręt zawsze mogą się przydać, a są sytuacje, kiedy są wręcz niezbędne.

Są natomiast specjalistyczne narzędzia, przeznaczone dla konkretnej branży, i mające bardzo konkretne zastosowania. Są to na przykład narzędzia dekarskie, takie jak palniki gazowe, pace metalowe do nakładania tynku, narzędzia glazurnicze, np. maszynki do cięcia glazury.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.