Malowanie proszkowe – nowoczesna metoda.

Malowanie proszkowe jest powszechnie stosowaną metodą pokrywania farbą głównie elementów z metalu. Mogą to być karoserie samochodowe, meble ogrodowe czy biurowe, szafy i szafki metalowe, spotykane w szkołach, na basenach, w szatniach obiektów sportowych, ramy rowerowe i wiele innych elementów, które wymagają trwałej i odpornej na rdzę warstwy farby. Malowanie proszkowe doskonale się sprawdza w tym przypadkach, bowiem sposób nanoszenia i utwardzania farby gwarantuje jej długotrwałość oraz idealne przyleganie do malowanej metalowej powierzchni.

Farby, które stosuje się w malowaniu proszkowym mają tę zaletę, że nie wymagają rozpuszczalnika, dzięki czemu nie cierpi na tym środowisko naturalne, bo nie wydzielają się szkodliwe substancje. Dodatkowo metoda jest bardzo skuteczna, wystarczy jedna warstwa farby, by osiągnąć efekt trzykrotnego malowania farbą rozpuszczalnikową.

Malowanie proszkowe daje szerokie możliwości, jeśli chodzi o zastosowane farby. Można użyć farb ekologicznych, bezpiecznych dla środowiska, farb z atestem do kontaktu z żywnością. Aby uzyskać pożądane efekty, należy użyć farby epoksydowej, silikonowej, lub poliestrowej. Mat, połysk, półpołysk, dowolna kolorystyka – to możliwości, jakie daje malowanie proszkowe.

Odbywa się ono w zaawansowanych technologicznie lakierniach proszkowych, które gwarantują wieloletnią trwałość uzyskanej powłoki. Automatyczne lakiernie wyposażone są w szereg funkcji, takich jak na przykład kontrola ilości podawanej farby czy mycia i fosforowania powierzchni przed nałożeniem powłoki.

Malowanie proszkowe pozwala uzyskać równomierną i trwałą powłokę, która jest odporna na korozję oraz posiada długą żywotność. Taka powłoka chroni malowany produkt przed zniszczeniem i może stanowić jego ozdobę, jak w przypadku ram rowerowych czy innych elementów metalowych malowanych proszkowo.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.