Kominy, systemy kominowe i kotły

We wszystkich ogrzewanych budynkach potrzebne są kominy. Każdy budynek wymaga odpowiedniej wentylacji i odprowadzania spalin, które powstają w trakcie ogrzewania. Ich nagromadzenie w budynku może prowadzić do katastrofy i zatrucia mieszkańców.

Kotły wykorzystywane do ogrzewania domów są bardzo różne, mogą spalać wiele rodzajów paliw ? między innymi paliwa stałe, olejowe, gazowe. Niektóre z nich wytwarzają trujące spaliny, które mogłyby zagrozić zdrowiu mieszkańców czy ludzi przebywających w danym budynku. Dlatego także ważną sprawą jest wentylacja i odprowadzanie spalin z budynku. Służą temu nowoczesne kominy i systemy kominowe, które muszą być bardzo szczelne, drożne oraz sprawne. Kontrole drożności przewodów kominowych przeprowadzane są w każdym budynku przynajmniej raz w roku. Robią to oczywiście profesjonalne firmy kominiarskie, dysponujące specjalistycznym sprzętem.

W starych budynkach często nadal funkcjonują stare i nieszczelne kominy, które już dawno powinny zostać wymienione na nowe systemy kominowe, spełniające wyśrubowane normy jakości i bezpieczeństwa. Niestety wciąż wielu właścicieli i administratorów chcąc zaoszczędzić, odwleka w nieskończoność termin realizacji przedsięwzięcia. Brak odpowiedniej wentylacji i drożnych kominów skutkuje poważnymi konsekwencjami dla zdrowia człowieka ? między innymi powstaniem wilgoci i grzyba, które są bardzo niezdrowe, istnieje także poważne ryzyko zatrucia.

Dzisiaj technologia produkcji kominów i systemów kominowych jest bardzo nowoczesna, podobnie jak same materiały, z których się je produkuje. Stal kwasoodporna jest najbardziej cenionym z nich ze względu na swoją wytrzymałość, trwałość i długą żywotność. Każdy budynek powinien mieć zaprojektowany specjalnie dla niego komin, który będzie dostosowany do jego specyfiki. Dlatego zaprojektowanie i sam montaż kominów należy powierzyć fachowcom z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.