Kominy

Kominy są profesjonalnymi systemami odprowadzającymi substancje, które powstały w efekcie ogrzewania budynków poprzez spalanie rozmaitych typów paliw. Jednym z najważniejszych parametrów kominów jest ich szczelność, która musi być stuprocentowa, aby kominy można było nazwać bezpiecznymi. Jest to więc priorytet wszystkich działających w branży producentów kominów, którzy wybierają bardzo trwałe materiały do produkcji. Najpowszechniej stosowane są obecnie kominy ze stali kwasoodpornej, które posiadają bardzo duża odporność, trwałość oraz żywotność. Można również wybrać kominy ceramiczne, stalowe czy żaroodporne.

Szczelne kominy w połączeniu z nowoczesnymi kotłami dają bardzo pozytywne efekty dla środowiska naturalnego. Dbałość o ekologię zyskuje na znaczeniu, obowiązują dosyć rygorystyczne przepisy prawa w tym zakresie, powoli zaczyna się także zmieniać świadomość ludzi.

Nowe kominy zapewniają prawidłową wentylację w budynku oraz odprowadzanie na zewnątrz spalin ? efektów spalania paliw płynnych, gazowych, stałych, olejowych oraz ekologicznych. Brak odpowiedniej wentylacji i sprawnego systemu kominowego może grozić wybuchem i zatruciem ludzi, dlatego tak istotną sprawą jest bieżąca kontrola stanu kominów prze profesjonalne firmy kominiarskie.

Wszystkie kominy muszą być montowane przez specjalistów z danej branży. Należy więc znaleźć firmę, która oferuje montaż kominów, i powierzyć jej to skomplikowane zadanie. Po montażu następuje tak zwany odbiór kominiarski, czyli weryfikacja zainstalowanego systemu kominowego i akceptacja jego funkcjonowania.

Firmy zajmujące się montażem kominów mają odpowiednie uprawnienia, a także wiedzą i doświadczenie, które pozwalają dobrze umiejscowić cały system kominowy. Istnieją pewne ogólne zasady dotyczące montażu kominów, które muszą być zachowane w każdym przypadku. Chodzi między innymi o umiejscowienie komina jak najbliżej kotła, by skrócić kanał spalinowy, a także unikanie montażu przy ścianach zewnętrznych, jak również o samą jego budowę ? np. przekrój powinien być okrągły.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.