Metody wykończenia wnętrz

Sztukateria i tynki ozdobne to dwa ciekawe sposoby na wykończenie wnętrza w niebanalny sposób. Sztukaterie są bardzo stylowymi dekoracjami, które umieszcza się na ścianie oraz suficie. Przybierają one postać gzymsów, listew, różnego rodzaju profili, a także rozet sufitowych. Ten typ ozdoby sprawia, że wnętrze staje się bardzo stylowe i wyraziste. Sztukaterie wykonuje się z nowoczesnych tworzyw, co gwarantuje, że są bardzo trwałe i praktycznie niezniszczalne.

Co ciekawe sztukateria ma swoją długa historię. Znano i ceniono ją już w starożytności. W ciągu wieków zmieniły się między innymi materiały, z których tworzy się ozdoby, a także samo wzornictwo, ale pomysł pozostał ten sam.

Zarówno tynki dekoracyjne, jak i sztukateria są dobrym pomysłem na oryginalną aranżację wnętrza. Może to być mieszkanie, dom, hotel, gabinet prezesa firmy itd. Możliwości są nieograniczone. Obie metody wykończenia wnętrz są na tyle uniwersalne, a jednocześnie eleganckie, że mogą być stosowane w wielu miejscach o różnym charakterze.

Tynki dekoracyjne są obecnie coraz częściej wybierane do zdobienia ścian. Czas gładkich powierzchni powoli mija. Szczególnie często tynki ozdobne spotkać można w klubach, restauracjach, gdzie właściciele dbają o oryginalny wystrój, choć popularność zyskują również w domach prywatnych. Do położenia tynków dekoracyjnych potrzebny jest fachowiec, znający się na rzeczy, bowiem raz ukształtowanego tynku nie można zmienić bez strat finansowych.

Na rynku dostępnych jest na kilka podstawowych rodzajów tynków dekoracyjnych ? stiuk wenecki, trawertyn, glinka wenecka i wiele innych nowocześniejszych. Umożliwiają one wykonanie niezwykłej dekoracji, efektu starego tynku lub naturalnego kamienia.

Sztukateria jest w ostatnim czasie bardzo popularna, ponieważ jest oryginalna, łączy tradycję z nowoczesnością, pasuje do wnętrz klasycznych oraz nowoczesnych. Jest bardzo wyrazista, dlatego wprowadza do wnętrza nowy klimat. Wybór dostępnych na rynku sztukaterii jest ogromny, są wzory bardziej finezyjne oraz proste, w zależności od upodobań klienta i przeznaczenia pomieszczenia. Dzięki sztukaterii oraz tynkom dekoracyjnym wnętrze zyskuje oryginalny i niepowtarzalny charakter.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.