Auto złom

Kasacja pojazdów staje się koniecznością, gdy samochód jest już mocno wyeksploatowany, nie nadaje się do jazdy, uległ poważnemu wypadkowi lub awarii, i nie nadaje się do jazdy. Jeśli nikt nie chce go kupić na części samochodowe, trzeba pomyśleć o kasacji pojazdu. Samochodu nie opłaca się naprawiać, bo koszty z tym związane przewyższyłyby wartość rynkową pojazdu, a ubezpieczalnia odmawia dalszego ubezpieczania samochodu. W takich przypadkach właścicielowi samochodu czy motocykla nie pozostaje nic innego, jak tylko oddać go do kasacji i odzyskać choć część pieniędzy.

To rozwiązanie jest korzystne dla wszystkich. Właściciel pozbywa się kłopotu, nie musi poszukiwać kupca, który i tak byłby gotowy zapłacić minimalną kwotę za wrak samochodu, korzysta na tym również środowisko naturalne. Punkty kasacyjne zajmują się właściwym recyklingiem lub unieszkodliwieniem wszystkich szkodliwych części, a to co jest sprawne, jest sprzedawane, więc korzystają na tym także właściciele innych pojazdów, którzy mogą kupić tanio części samochodowe.

Kasacja pojazdów to element sprawnie funkcjonującego systemu, pozwalającego unieszkodliwić pojazdy, które nie nadają się już do eksploatacji, a także wykorzystać z nich to, co tylko się da. Zyskujemy na tym wszyscy ? właściciele zepsutych aut oraz całe społeczeństwo, poprzez ochronę środowiska naturalnego.

W wielu miastach Polski działają firmy, które prowadzą auto złom. Aby świadczyć tego rodzaju usługi, konieczne jest pozwolenie wojewody w danym województwie. Tylko licencjonowane stacje demontażu pojazdów mają takie uprawnienia. Właściciel pojazdu, który chce zlecić kasację pojazdu, musi przedstawić niezbędne dokumenty ? dowód osobisty, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu jeśli była wydana.

Firma kasacyjna natomiast wystawia dokument potwierdzający kasację, unieważnia tablice rejestracyjne oraz dokumenty pojazdu – dowód i kartę pojazdu. Wiele firm oferujących kasację pojazdów na własny koszt holuje samochód, ułatwiając w ten sposób zadanie klientom.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.