Obsługa prawna

Obsługa prawna obejmuje wiele różnorodnych usług świadczonych na rzecz firm i przedsiębiorstw przez profesjonalnych prawników. Większość firm funkcjonujących na rynku musi od czasu do czasu korzystać w usług doświadczonych radców prawnych. Biura doradztwa prawnego oraz kancelarie zatrudniają profesjonalistów od różnych dziedzin prawa, by móc zaoferować szeroki wachlarz usług oraz zapewnić kompleksową obsługę prawną. Dzięki temu klient może liczyć na pomoc prawna w zakresie finansów i bankowości, restrukturyzacji, sporów i mediacji sądowych, prawa europejskiego, fuzji, restrukturyzacji przedsiębiorstw itp.

Fachowa pomoc prawna jest konieczna w przypadku niemal każdej firmy. Różne podmioty gospodarcze korzystają z usług obsługi prawnej – firmy państwowe, prywatne, spółki giełdowe, przedsiębiorstwa działające lokalnie oraz o zasięgu ogólnopolskim.

Biura doradcze i kancelarie oferujące obsługę prawną najczęściej mają stałych klientów, służąc im w wielu bieżących sprawach, na przykład przygotowywaniu umów, reprezentowaniu interesów firmy w wielu instytucjach, również w sądzie w razie sporu. To rozwiązanie jest korzystne dla obu stron, bowiem prawnik zna historię firmy i sposób jej funkcjonowania.

Wiele kancelarii prawnych posiada w swojej ofercie usługę windykacja. Jest to w obecnych czasach bardzo popularna usługa, bo poziom zadłużenia firm nieustannie wzrasta, a z odzyskaniem należności jest coraz większy problem. Firmy windykacyjne specjalizujące się tylko w windykacji rosną jak grzyby po deszczu, a konkurencję robią im kancelarie prawne, które dołączyły do swojej oferty tę usługę.

Zadłużenie można odzyskać polubownie lub sądownie. W obu przypadkach potrzebna jest pomoc profesjonalisty. Pracownicy kancelarii mają za zadanie wywieranie presji na dłużniku, tak by bez konieczności wchodzenia na drogę sądową.

Wejście na drogę sądową wymaga przygotowania odpowiednich dokumentów i potwierdzenia przez mecenasa, dlatego współpraca z kancelarią jest konieczna. Sprawa w sądzie kończy się wyrokiem i nakazem spłaty długu, egzekucję długu wykonuje natomiast komornik.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.