Drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe to wizytówka domu, dlatego powinny być solidne, eleganckie i okazałe. Jako, że ceny drzwi zewnętrznych są bardzo zróżnicowane, przed kupnem należy zastanowić się, na czym tak naprawdę nam zależy. Czy drzwi mają być po prostu estetycznie wykonane, czy chcemy by były wykonane z drewna, czy innych materiałów, czy mają być specjalnie wzmocnione na wypadek włamania.

Wybór drzwi dostępnych na rynku jest bardzo duży. Popularne są drzwi antywłamaniowe, które są wykonane ze specjalnych materiałów, wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia, takie jak bolce antywyważeniowe, wzmocnione zamki itd.

Drzwi zewnętrzne do willi mogą być na przykład dwuskrzydłowe, drewniane, z pięknymi przeszkleniami, witrażami, które stanowią nie lada ozdobę.

Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne, to interesującą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań są drzwi szklane, które są idealnym uzupełnieniem nowoczesnej stylistyki wnętrza. Szkło doskonale komponuje się z elementami stalowymi, a także z drewnem. Połączenie tych materiałów daje niezwykłe efekty. Drzwi szklane mają tę zaletę, że nie zaciemniają pomieszczeń, wręcz przeciwnie ? doświetlają ją. Jest to szczególnie ważne w przestrzeni biurowej, gdzie pojedyncze biura są oddzielone i zamknięte drzwiami, ale mimo to biuro sprawia wrażenie jasnego i przestronnego.

Drzwi są bardzo istotnym elementem wykończenia i aranżacji wnętrz mieszkalnych, biurowych, budynków użyteczności publicznej. Oprócz swojej podstawowej funkcji, jaką jest zamknięcie, odgrodzenie przestrzeni, mogą one grać ważną rolę w aranżacji pomieszczeń. Rynek drzwi jest tak bogaty, że z powodzeniem można dobrać model i styl drzwi do charakteru wnętrza – na przykład drzwi szklane do wnętrz nowoczesnych, drzwi drewniane do wnętrz urządzonych klasycznie, w tradycyjnej stylistyce. Drzwi mogą być dopełnieniem wnętrza, wpisującym się w jego charakter lub elementem wyróżniającym, kontrastowym w stosunku do całości.

Wśród drzwi wewnętrznych największy popyt jest na drzwi z okleiną, które są w bardzo atrakcyjnych cenach, w porównaniu do drzwi wykonanych z drewna. Klienci najczęściej wybierają drzwi z poziomymi przeszkleniami do pokojów oraz pełne do łazienek.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.