Lampy wiszące

Lampy wiszące są niezwykle ważnym elementem aranżacji wnętrz. Dzisiaj na równych prawach funkcjonują na rynku dwa trendy – nowoczesny i klasyczny. Źródła światła w pomieszczeniu powinny być dobrze rozmieszczone. Kreatywne podejście do oświetlenia pozwala wyeksponować pewne elementy w wystroju i aranżacji wnętrza, a inne ukryć.

Każde wnętrze wymaga odrębnego podejścia. Branża lamp jest bardzo wyspecjalizowana, i na rynku można znaleźć specjalne oświetlenie do każdego pomieszczenia. Inne oświetlenie zainstalujemy w salonie, inne w łazience, a jeszcze inne w kuchni. I nie chodzi tu nawet o stylistykę lamp, ale ich specjalistyczne funkcje i przeznaczenie.

Bardzo modne są ostatnio nowoczesne lampy halogenowe, które umieszczane są pod meblami kuchennymi, w ściankach, półkach, podwieszanych sufitach i innych konstrukcjach wykonanych z płyt kartonowo-gipsowych. Najnowszym krzykiem mody jest oświetlenie ledowe, które umożliwia podświetlenie schodów, ramy lustra lub obrazu, czy innych wartych wyeksponowania elementów wystroju wnętrza. Pamiętajmy, że lampy teraz, bardziej niż kiedykolwiek, spełniają funkcje ozdobną, są nie tylko oświetleniem, ale z ich pomocą można wykreować we wnętrzu odpowiedni nastrój, zrobić iluzję przestrzeni, podkreślić jakiś element lub go ukryć. Rola oświetlenia w każdym pomieszczeniu jest nie do przecenienia.

Na przykład światło w miejscu pracy powinno być mocne, podobnie jak oświetlenie kuchenne, szczególnie nad blatem roboczym, gdzie przygotowujemy większość potraw, a także nad stołem jadalnym oraz przy biurku. Do wykonywania prac wymagających precyzji i skupienia konieczne jest dobre oświetlenie.

Co innego w przypadku sypialni czy salonu, gdzie większy nacisk kładzie się na nastrój. W tych pomieszczeniach mieszkalnych warto zainstalować kinkiety, eleganckie lampy witrażowe, dające ciepłe delikatne światło. Rozproszone światło jest bardzo odpowiednie na przykład do oglądania telewizji.

Lampy dostępne na rynku występują często w dużych kolekcjach, zawierających żyrandole, lampy wiszące, kinkiety, lampy stojące, z których można dowolnie wybierać, lub pokusić się o stworzenie własnej unikatowej kolekcji.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.