Przeprawy promowe

Promy mogą obsługiwać przewozy pasażerskie oraz transport towarowy (dla tirów i samochodów ciężarowych). Niezależnie od tego czy jest to przewóz towarów czy pasażerów, promy muszą spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa i odpowiednie normy.

Podróż promem to nie lada atrakcja, dlatego organizowane są nawet rejsy wycieczkowe, lub połączone ze świętowaniem Nowego Roku, walentynek itp. W zależności od trasy z przepraw promowych mogą korzystać samochody osobowe oraz ciężarowe, piesi, rowerzyści, motocykliści.

Przeprawy promowe odbywają się na różnych trasach. Polscy podróżni najczęściej korzystają z przepraw do Wielkiej Brytanii, Irlandii, czy Szwecji. Jest to świetne rozwiązanie dla podróżujących, chcących skrócić czas podróży. Na przykład szybka i sprawna podróż między Dunkierką a Dover trwa około 2 godzin. Podróż odbywa się w komfortowych warunkach, co gwarantuje luksusowe wyposażone promów.

Na pokładzie promu podróżni mogą liczyć na wiele udogodnień i atrakcji, takich jak restauracja czy bar serwujące doskonałe potrawy. Dla dzieci przygotowane są specjalne miejsca do zabawy, są też specjalne strefy dla kierowców zmotoryzowanych. Każdy uczestnik podróży może więc liczyć na relaks i odpoczynek. Ponieważ przeprawy odbywają się całą dobę, również nocą, promy oferują możliwość skorzystania z kabiny. Istnieje także możliwość zrobienia zakupów w sklepie bezcłowym, z czego korzysta wielu podróżnych.

Krótkie rejsy zazwyczaj są wybierane przez turystów biznesowych, natomiast trwający kilkanaście dni rejs statkiem to już regularna wycieczka, z której można przywieźć niezapomniane wrażenia.

Liczne linie promowe obsługują różne połączenia, armatorzy dysponują dużą i zróżnicowaną flotą promową, dzięki czemu mogą obsługiwać wiele tras, zazwyczaj koncentrując się na przewozach pasażerskich lub transporcie towarowym. Rezerwacja biletów jest możliwa drogą internetową lub telefoniczną, co jest dużym udogodnieniem dla pasażerów.Comments are closed.

Post Info

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.