Żaluzje i rolety

Rolety i inne systemy osłony okien są teraz bardzo różnorodne. Nowoczesne mechanizmy, ciekawe wzornictwo, nietypowe materiały ? to wszystko sprawia, że jest w czym wybierać. Dobrze prezentują się w różnych pomieszczeniach ? zarówno eleganckich salonach, jak i przytulnych sypialniach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych.

Rolety i żaluzje można montować gdzie się chce ? na ścianie, ramie okiennej, suficie ? w zależności od naszych upodobań czy warunków panujących w danym wnętrzu. Do wyboru są żaluzje i maty bambusowe z nadrukiem, verticale, roletki w kasetce, żaluzje drewniane, aluminiowe, plisy, folie okienne.

Żaluzje drewniane są najbardziej szlachetne, bo wykonane z trwałego i naturalnego materiału. Za jakość trzeba płacić, a żaluzje wykonywane są ze specjalnego lekkiego rodzaju drewna, nie ma się więc czemu dziwić, że żaluzje z drewna nie należą do najtańszych. Występują one przeważnie w dwóch wersjach szerokości listków ? szerszej 5 cm i węższej 2,5 cm. Nadają wnętrzu stylu i dostojności.

Alternatywą dla żaluzji poziomych ? drewnianych, aluminiowych lub materiałowych, są tzw. verticale, czyli żaluzje pionowe, które najczęściej montuje się w pomieszczeniach publicznych, miejscach pracy, hotelach, biurach. Reprezentują one typ schludnej prostoty i elegancji. Coraz częściej spotyka się je także w prywatnych domach ? ze względu na duże możliwości wyboru materiału ? np. niepalnego, niełapiącego kurzu itp. Ich zaletą jest także możliwość wielokrotnego prania pasków, ich trwałość i ładny wygląd, szczególnie na dużych powierzchniach. Można na przykład połączyć dwa lub więcej kolorów, tworząc oryginalną całość.

Inną formą osłony okna są rolety rzymskie materiałowe, które oryginalnie upięte stanowią ciekawą ozdobę i uzupełnienie aranżacji wnętrza. Można zlecić ich uszycie z dowolnego materiału, dopasowanego fakturą i kolorystyką do reszty aranżacji.

Popularne są także rolety w kasetce, wykonane z podgumowanych materiałów, całkowicie nieprzepuszczających światła z zewnątrz. Są one zgrabne, nie rzucają się w oczy, a jednocześnie doskonale spełniają swoją funkcję osłony przed promieniami słonecznymi.



Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.