Nowoczesne oświetlenie

Lampy nowoczesne występują w oryginalnych kształtach i barwach. Producenci lamp konkurując ze sobą, wprowadzają bardzo niekonwencjonalne rozwiązania. Lampy powstają dziś z różnych materiałów – między innymi z recyklingu. Wybór dostępny w sklepach jest bardzo duży, na rynku są lampy o tradycyjnym wyglądzie oraz takie, które wyróżniają się designerskim stylem.

Zgodnie z nowoczesnymi trendami w lampach i oświetleniu dzisiaj większą rolę pełni oświetlenie dekoracyjne oraz doświetlające, a mniejszą oświetlenie centralne – lampy wiszące, które włącza się tylko w przypadku odwiedzin gości czy robienia porządków.

Coraz ważniejsze są kinkiety wiszące na ścianie, dające ciepłe światło, na przykład do oglądania telewizji, a także oświetlenie potrzebne do czytania czy robótek ręcznych – w postaci lamp biurkowych czy stojących lamp o skupionym świetle. Podstawowy podział lamp dotyczy ich funkcji i przeznaczenia. Są więc lampy podłogowe, wiszące żyrandole, kinkiety, lampki na biurko, lampy stołowe.

Lampy pełnią dziś oprócz swojej podstawowej funkcji również funkcję dekoracyjną ? są elementem aranżacji wnętrza. Za pomocą światła można powiększyć optycznie wnętrze, wyeksponować jakiś element wystroju.

W zależności od stylu, w jakim urządzone jest wnętrze, można wykorzystać lampy kryształowe, witrażowe, metalowe, białe gipsowe lub ceramiczne – w postaci ozdobnych gzymsów, lamy z masy szamotowej, drewniane, nadające wnętrzu przytulny charakter, lampy z abażurami, szklanymi kloszami, z elementami pleksi, halogenowe, oparte na technologii LED, z elementami kutymi, najczęściej o florystycznych wzorach. Szklane lampy często łączą różne rodzaje szkła – matowe i przezroczyste, kolorowe i białe

Nowoczesne lampy występują w wielu modelach, w wersji jedno- lub wieloramiennej, w różnych kształtach i rozmiarach.

Oferta sklepów internetowych jest szczególnie ciekawa – wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać hasło lampy sklep i rozpocząć intensywne poszukiwania. Można nie wychodząc z domu, obejrzeć setki modeli lamp, porównać ceny, i wybrać tę najodpowiedniejszą.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.