Drzwi szklane a wystrój wnętrz

Drzwi szklane to nowoczesny element wyposażenia wnętrz, który ma wiele zalet. Doceniają je zarówno właściciele firm, instalując w swoich biurach, a także właściciele mieszkań i domów, urządzonych w stylu nowoczesnym.

Przede wszystkim drzwi szklane są bardzo eleganckie i efektowne. Skutecznie łączą funkcję użytkową z estetyczną. Mimo że są wykonane ze szkła, niekoniecznie muszą być całkiem przezroczyste. Nie musimy narażać na szwank naszej prywatności, szklane drzwi spotyka się nawet w łazienkach i sypialniach, czyli miejscach, które chcemy szczególnie chronić. Producenci oferują wiele możliwości ozdobienia drzwi, na przykład atrakcyjnym laminatem, który można kolorystycznie i stylem dopasować do charakteru wnętrza.

Drzwi wewnętrzne ze szkła bardzo doświetlają wnętrza, w porównaniu z drzwiami drewnianymi, nawet z przeszkleniami, w pomieszczeniach jest dużo więcej światła. Dotyczy to na przykład holów biurowych, przedpokojów w mieszkaniach.

Niektórzy twierdzą, że drzwi szklane są niebezpieczne. Nic bardziej mylnego – drzwi wykonane są z tzw. szkła bezpiecznego, hartowanego, które nawet gdy się stłucze, nie stanowi zagrożenia, ponieważ kawałki szkła mają zaokrąglone krawędzie, co skutecznie zabezpiecza przed skaleczeniem. Nie ulega jednak wątpliwości, że drzwi szklane nie nadają się do każdego miejsca. Na przykład lepiej nie montować ich w mieszkaniu, gdzie są małe dzieci.

Drzwi szklane nie pasują do każdego wnętrza. Mają one zdecydowanie nowoczesny design, więc nie będą współgrały z klasycznym wystrojem wnętrz, gdzie królują stylowe drewniane meble i tradycyjne kanapy. Szkło doskonale komponuje się ze stalą, więc drzwi ze szkła będą idealnym rozwiązaniem do wnętrz, które są urządzone w takim stylu – raczej chłodnym, minimalistycznym.

Wśród praktycznych atutów należy wyróżnić również łatwość czyszczenia, możliwość wręcz sterylnego wyczyszczenia drzwi ze szkła. Wszystko to sprawia, że to rozwiązanie jest coraz powszechniej stosowane, chociaż nie należy do tanich.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.