Noclegi w Krakowie

Znaleźć noclegi w Krakowie nie jest trudno. Baza noclegowa jest naprawdę zróżnicowana i odpowiada potrzebom gości o dużych wymaganiach i zasobności portfela, a także turystom, którzy szukają jak najtańszego noclegu. Niezależnie od tego, czy szukasz hostelu czy czterogwiazdkowego hotelu, możliwości wyboru są duże.

Młodzież najczęściej korzysta z ofert wielu schronisk młodzieżowych, rozmieszczonych głownie w ścisłym centrum, zagraniczni turyści częściej stawiają na luksusowe wnętrza.

Jako kulturalna stolica Polski, Kraków ciągle przyciąga amatorów sztuki, jako miasto pełne zabytków historycznych – turystów z całego świata. Wszyscy odnajdują tu coś niezwykłego, niepowtarzalną atmosferę i klimat, którego nie można zapomnieć. Dlatego wielu z nich wielokrotnie powraca do dawnej stolicy Polski, by wciąż na nowo odrywać jej piękno.

Kraków to miasto intensywnie się rozwijające zarówno pod względem infrastruktury drogowej, komunikacyjnej, jak i kulturalnej. Przestrzeń publiczna znacząco zyskuje na atrakcyjności, modernizowane są kolejne ulice w ścisłym centrum – miedzy innymi Floriańska, Plac Wszystkich Świętych, Mały Rynek, ul. Św. Tomasza. We wszystkich tych pracach chodzi o przywrócenie miejscom ich dawnej świetności.

W ostatnich latach wymieniona została płyta Rynku Głównego, przeprowadzono rewitalizację Traktu Królewskiego, którego ostatnim etapem była wymiana nawierzchni ulicy Grodzkiej, przeprowadzono remonty rond Mogilskiego oraz Grzegórzeckiego, powstał parking podziemny pod placem Na Groblach – w sąsiedztwie Wawelu. Powstają nowe inwestycje drogowe, obiekty sportowe, placówki kulturalne, między innymi Muzeum Sztuki Współczesnej na terenach poprzemysłowych. Trwają również prace nad zagospodarowaniem i ożywieniem bulwarów wiślanych, w celu przyciągnięcia mieszkańców i turystów nad Wisłę.

Kraków nie ustaje w staraniach o rozwój zarówno w dziedzinie kultury, jak i infrastruktury drogowej oraz sportowej. Świadczą o tym nowe inwestycje oraz modernizacje, których jesteśmy obecnie świadkami.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.