Kleje do drewna – zastosowanie w codziennym życiu

Klej do drewna to podstawowy produkt wykorzystywany w produkcji mebli. Branża meblarska w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija, rośnie eksport, a same meble cieszą się renomą w wielu miejscach Europy i świata. Polskie meble są ważnym produktem eksportowym, dlatego producenci dbają o podnoszenie jakości samych mebli. Dzieje się to dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i akcesoriów, takich jak kleje do drewna.

Na rynku istnieje wiele odmian klejów Rakoll, posiadających specjalistyczne zastosowania – na przykład do drewna twardego, miękkiego, sklejki, płyt wiórowych, pilśniowych, mdf, materiałów drewnopochodnych. Nadają się one do klejenia ręcznego oraz w prasach ? na zimno i gorąco.

Kleje do drewna dzięki swojej wszechstronności mają zastosowanie nie tylko w branży meblarskiej, ale wszędzie tam, gdzie materiałem produkcyjnym jest drewno. Chodzi więc o stolarkę wewnętrzną, drzwi, schody, podłogi, balustrady itd. Aby wszystkie te elementy sprawnie funkcjonowały i nie skrzypiały, muszą być odpowiednio zamocowane. Do klejenia różnych elementów wykorzystuje się wodoodporne kleje do drewna Rakoll i innych marek, oparte na bazie poliuretanu, który pęczniej i wypełnia wolne przestrzenie pomiędzy klejonymi częściami.

Za pomocą kleju do drewna można połączyć drewno z różnymi innymi materiałami, takimi jak beton, cegła, pcv. Ponieważ kleje są wodoodporne, można je stosować do klejenia elementów narażonych na kontakt z wodą lub wilgocią, znajdujących się na zewnątrz ? na przykład pergoli ogrodowych, okiennic, kwietników i innych. W żaden sposób nie wpływa to na trwałość klejenia. Oczywiście na czas utwardzania kleju całość musi być unieruchomiona. Kleje do drewna schną kilka godzin.

Stosują je nie tylko firmy produkcyjne, nadają się również do użytku domowego, do drobnych napraw krzeseł, szuflad w komodzie, parapetów itp. Mając w domu drewniane schody, różnego rodzaju meble, dobrze jest mieć pod ręką profesjonalny klej do drewna, który może się przydać w każdej chwili.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.