Szklane dekoracje

Urządzanie mieszkania czy domu to zawsze wielka przygoda i wyzwanie dla właściciela, niezależnie od tego czy działa w pojedynkę, czy korzysta z fachowej pomocy dekoratora wnętrz. Dzisiejsze możliwości są bardzo szerokie, jeśli chodzi o wybór artykułów wykończeniowych i dekoracyjnych. Wszystko zależy od zasobności naszego portfela, a także od naszych upodobań i gustów estetycznych. Dużą popularnością cieszą się obecnie materiały takie jak szkło, metal, drewno egzotyczne.

Każda hurtownia szkła posiada w swojej ofercie artystyczne wyroby szklane, które mogą stanowić ozdobę wnętrza. Oprócz szklanych kloszy lamp mogą to być przeróżne wazony, świeczniki, figurki, ramki na zdjęcia, drobne bibeloty. Można również pokusić się o większe elementy szklane, takie jak witraże, będące dziełem artysty rzemieślnika, czy np. drzwi szklane. Taki wyrób jest całkowicie oryginalny i niepowtarzalny. Szkło to bardzo wdzięczne tworzywo, które spełnia rolę dekoracyjną, uszlachetniając wnętrze, nadając mu elegancji.

Szklane dekoracje doskonale komponują się z elementami stalowymi, trzeba jednak uważać, by nie stworzyć wnętrza chłodnego o nieprzyjemnym klimacie. Meble oraz podłogi z naturalnego drewna – np. panele drewniane będą idealnym uzupełnieniem wykończenia.

Szczególnym okresem są święta Bożego Narodzenia, kiedy ozdabiamy swoje domy.
Szklane ozdoby choinkowe to od wielu lat najpopularniejsza forma ozdoby bożonarodzeniowego drzewka. Bombki są uniwersalną dekoracją, chociaż co kilka lat zmieniają się trendy w ich kolorystyce i kształtach.

Polscy konsumenci preferują tradycyjne okrągłe bombki. Mogą one być zarówno w barwach klasycznych, charakterystycznych dla Świąt Bożego Narodzenia, takich jak czerwień, złoto, srebro, biel, jak i w nieco odważniejszych i nietypowych, takich jak czerń, brąz, fiolet, granat, zieleń.

Na rynek wchodzą również bombki w bardziej niecodziennych kształtach. Mogą to być na przykład postaci z bajek, Myszka Miki, Kubuś Puchatek, Shrek, które z pewnością najwięcej radości sprawią naszym pociechom, a także zwierzęta, ptaki zdobione piórami, brokatem, perełkami, cekinami. Bogactwo form i kształtów jest ogromne. Klauni, postaci cyrkowe, egipscy faraonowie, motyle. Szklane ozdoby na choinkę w połączeniu z łańcuchami i lampkami dają niesamowity efekt. Ich piękno jest uniwersalne.

Niejedna hurtownia szkła zaopatrująca sklepy z dekoracjami świątecznymi ma do zaoferowania te niezwykłe wyroby szklane, przeważnie będące rezultatem ręcznej pracy.Comments are closed.

Post Info

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.