Proszki do prania i inne nowoczesne metody usuwania brudu

Dobry proszek do prania to taki, który spierze z ubrań brud, nie niszcząc struktury i koloru materiału. Powinien on także usunąć wszelkie bakterie mogące szkodzić człowiekowi. Dotyczy to szczególnie ludzi o wrażliwej, skłonnej do podrażnień skórze, cierpiących na różnego rodzaju alergie oraz dzieci, u których nie wykształcił się jeszcze prawidłowo funkcjonujący system obronny.

Ładny zapach i miękkość to cechy, które powinny nadawać ubraniom, firanom i innym pranym rzeczom proszki do prania. Środków piorących o właściwościach wybielających używa się do białych rzeczy, są też specjalne proszki do kolorów, dzięki którym kolor nie wyblaknie. Niektóre składniki proszku umożliwiają skuteczne pranie nawet w niskich temperaturach, co przyczynia się do oszczędności energii elektrycznej.

Nowoczesna gospodyni domowa wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt, który sprawia, że prace takie jak: szorowanie, czyszczenie, wycieranie wykonuje się z większą przyjemnością i mniejszym wysiłkiem. Tradycyjna ścierka zrobiona ze starego materiału czy podartego ubrania została zastąpiona przez nowoczesne szmatki z mikrofazy czy mikrofibry, które doskonale zbierają kurz i czyszczą nawet bardzo wąskie szczeliny dzięki mikrowłóknom, cieńszym od ludzkiego włosa. Specjalna struktura ścierek pozwala dokładnie je wypłukać i usunąć wszelkie zanieczyszczenia i bakterie, można je również wyprać, przez długi czas zachowują swoje właściwości. Nie trzeba używać do nich żadnych detergentów, co stanowi aspekt ekologiczny.

Wydaje się, że rynek jest już przesycony. Na półkach sklepowych można znaleźć specjalne środki do czyszczenia ekranów komputerów i telewizorów LCD, płyny do paneli, odplamiacze, ręczniki kuchenne, tabletki do zmywarek, ścierki nasączone preparatami czyszczącymi, preparaty do płyt ceramicznych, piekarników, lodówek, muszli, umywalek, urządzeń sanitarnych, wanien, zlewozmywaków, płyny do mycia naczyń, które nie podrażniają skóry rąk, a nawet ją pielęgnują.

W zalewie produktów przyda się zdrowy rozsądek. Niektóre z nich warto wykorzystać w codziennym sprzątaniu i utrzymaniu domu w czystości, inne natomiast są zbędnym gadżetem. Sprawdzone tradycyjne sposoby radzenia sobie z brudem nadal są powszechnie stosowane. Z przypalonym garnkiem najlepiej poradzi sobie stalowy zmywak kuchenny, do mycia szyb natomiast wlejmy trochę octu, który zapewni błyszczącą powierzchnię bez smug.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.