Pozycjonowanie – forma reklamy internetowej

Pozycjonowanie stron www to usługa, o której dużo się ostatnio mówi. Przeciętny internauta, poszukując konkretnego produktu lub usługi, przegląda zaledwie jedną lub dwie strony w wynikach wyszukiwarki Google. Należy więc przykuć uwagę potencjalnego klienta dobrze skonstruowaną stroną internetową oraz ciekawą ofertą.

Usługa określana jako pozycjonowanie stron internetowych to jakby budowanie mostu pomiędzy firmą a klientem. Za pomocą stron internetowych właściciel firmy komunikuje się ze swoimi potencjalnymi klientami. Żeby jego oferta w ogóle została zauważona, serwis powinien wyświetlać się na jednej z pierwszych stron w Google. Wzrasta wtedy szansa, że internauta zapozna się z jej zawartością. A stąd już krótka droga do skorzystania z oferty danej firmy.

Współcześni konsumenci są coraz bardziej znudzeni tradycyjną formą reklamy. Często nie kojarzą nawet spotu reklamowego z konkretnym produktem czy usługą. Obniża to jej wartość, powodując straty dla firmy. Dużo tańszym sposobem wypromowania marki jest tak zwane pozycjonowanie stron internetowych, na których przedstawiona jest szczegółowa oferta przedsiębiorstwa. Usługa polega na podwyższeniu pozycji firmy w wyszukiwarkach internetowych, głównie w Google.

Kiedy zgłodniały internauta chce coś zjeść, szuka restauracji serwującej dania na wynos w swoim mieście, wpisując frazę “pizzeria katowice”. Dobrze spozycjonowane strony firm z tej branży wyskoczą na pierwszej stronie wyników Google, a użytkownik Internetu zapewne nie będzie tracił czasu na szukanie innych ofert na kolejnych stronach. Wejdzie na parę pierwszych i ewentualnie porówna oferty dostępne na witrynach. Aby znaleźć firmę pozycjonującą działającą na Śląsku, wystarczy wpisać “pozycjonowanie śląskie”.

W dzisiejszych czasach każdy doskonale zdaje sobie sprawę, jak wiele znaczy popularność. Dotyczy to również stron internetowych. Wysoki stopień odwiedzalności witryny internetowej z reguły przekłada się na wzrost zapytań ofertowych. Jeśli oferta firmy jest rzeczywiście atrakcyjna, z pewnością wzrosną również obroty firmy. Najskuteczniejszym narzędziem pozyskiwania nowych klientów poprzez Internet jest obecnie pozycjonowanie stron internetowych.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.