Orientalna aranżacja wnętrza

Jeśli chcemy urządzić prawdziwie azjatyckie wnętrze, konieczne będą rośliny egzotyczne. Mogą to być między innymi bambusy, Glorioza podobna do storczyków, i wiele innych. Rośliny egzotyczne wymagają specjalnych warunków klimatycznych, dlatego często trzeba stworzyć ogród zimowy, gdzie panuje odpowiedni mikroklimat, umożliwiający roślinom właściwy rozwój.

Wnętrza urządzone w stylu japońskim powinny być harmonijne i minimalistyczne. Występują w nim proste linie i jasne stonowane barwy, nadmiar ozdób jest bardzo niewskazany. Ten styl lubi puste wolne przestrzenie, sprawiające wrażenie lekkości i przestronności, a także naturalne materiały – drewno, kamień, bambus, papier.

Oryginalna stylistyka mebli opiera się na geometrycznych formach. Cechy charakterystyczne stylu azjatyckiego to mała ilość mebli. Mogą to być meble z rattanu lub drewniane.

Wnętrze w stylu orientalnym powinno być oazą spokoju, w której można osiągnąć duchową równowagę, wyciszyć się i odprężyć, przestrzenią, w której nic nie rozprasza uwagi. Żeby stworzyć tego rodzaju atmosferę i klimat potrzebne będą rozsuwane drzwi otwierające przestrzeń, parawany, drewniane podłogi, niskie stoły i łóżka, maty i poduszki na podłogach, bambusowe rolety w oknach. Wnętrze orientalne powinno być oświetlone papierowymi lampionami.

Całość dopełniają ręcznie wykonane ozdoby azjatyckie ? misy, tace, figurki. Technika wykonywania takich ozdób jest zazwyczaj bardzo tradycyjna, nie zmienia się od tysięcy lat. Ich wartość jest jednak uniwersalna i ponadczasowa.

Styl orientalny można wzmocnić dodatkami. Na rynku jest duży wybór szablonów z motywami azjatyckimi, mogą to być charakterystyczne napisy, symbole, orientalne krajobrazy, a także oryginalne obrazy, grafika, czy rysunki. W stylu chińskim podstawowym kolorem jest barwa czerwona, w japońskim – biele, beże.

Dzięki meblom rattanowym, ozdobom i roślinom egzotycznym stworzymy orientalne wnętrze z prawdziwego zdarzenia.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.