Radom – atrakcyjne miejsce

Hotele w Radomiu są przygotowane na przyjęcie gości przybywających do miasta w związku z dużymi imprezami. Noclegi trzeba rezerwować znacznie wcześniej, ponieważ zainteresowanych jest bardzo dużo. Baza hotelowa Radomia i okolic jest bogata i dostosowana do potrzeb szerokiego spektrum gości – zarówno biznesowych, jak i turystów.

Cykliczne imprezy odbywające się w Radomiu przyciągają wielu turystów. Najważniejsze to Air Show – Międzynarodowe Pokazy Lotnicze. W tym czasie miłośnicy lotnictwa cywilnego i wojskowego tłumnie odwiedzają Radom, podziwiając akrobatyczne popisy pilotów. Jest to impreza o randze i zasięgu międzynarodowym, gromadzi najlepszych pilotów obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami. Air Show promuje samo miasto i przyciąga turystów, którzy chętnie odwiedzają największe atrakcje okolicy.

W mieście co dwa lata organizowany jest także Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski, przyciągający miłośników literatury, teatru i innych sztuk.

Jeśli chodzi o imprezy integracyjne, Radom jest bardzo atrakcyjnym miejscem na ich organizację. Duże tereny rekreacyjne znajdujące się w okolicach Radomia stwarzają możliwości organizacji zabaw, sportowej rywalizacji, jazdy konnej, na quadach i rowerach. Imprezy integracyjne w Radomiu mają szansę być naprawdę udane i niezapomniane dla uczestników. W okolicy Radomia znajduje się wiele szlaków turystycznych i doskonałych tras rowerowych.

Atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa pod Radomiem to Jedlnia Letnisko. Można tu znaleźć komfortowy nocleg w hotelu. Miejscowość znajduje się nad zalewem, posiada piękne tereny leśne, umożliwiające rekreację i odpoczynek od codziennego zgiełku. Goście mogą się wyciszyć i zrelaksować na różne sposoby – uprawiając sporty wspinaczkowe, wędkarstwo, jazdę na rowerze.

40 km od Radomia znajduje się Czarnolas, miejsce z którym bardzo silnie był związany Jan Kochanowski, najwybitniejszy poeta polskiego Renesansu. Dzisiaj mieści się tu Muzeum biograficzne Jana Kochanowskiego otoczone parkiem.

Radom i okolice to niedoceniany pod względem turystycznym rejon Polski, a niesłusznie. Noclegi w Radomiu nie kosztują wiele, a atrakcji jest bardzo dużo. Warto się tu wybrać szczególnie latem.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.