Formy reklamy świetlnej

Reklama świetlna  rządzi się swoimi prawami. Ocenia się ją głównie po jej skuteczności. Żeby reklama była rozpoznawalna wśród szerszego grona odbiorców musi odznaczać się czymś szczególnym, być oryginalna. Na skuteczność reklamy wpływa nowoczesna forma i oryginalny pomysł. Nikt nie zwróci uwagi na reklamę podobną do wcześniej istniejących, powtarzającą znany motyw. Współczesny odbiorca bardzo szybko się nudzi, jego wzrok przyzwyczaja się do znanych obrazów, dlatego trzeba ciągle zaskakiwać go nowymi projektami. Kreatywne myślenie jest warunkiem koniecznym dla zaistnienia efektownej reklamy.

Jedną z ważnych odmian reklamy jest reklama wizualna, którą spotykamy codziennie na każdej ulicy. Obecna technika daje możliwość stworzenia nowoczesnych tablic reklamowych, banerów, podświetlonych napisów itd.

Reklama świetlna może powstać na bazie neonów. Rurki ze szkła zwane neonami wypełnione są gazami ? argonem i neonem. Wysokie napięcie podłączone do systemu powoduje zjonizowanie i tym samym emitowanie kolorowego światła. Przy użyciu bezbarwnego szkła transparentnego jest to barwa pomarańczowa lub bladoniebieska. Stosując szkło luminoforowane można uzyskać niemal kompletną paletę barw.

Najatrakcyjniejszą formę reklamy świetlnej stanowi neon wykonany ze szkła barwionego w masie i luminoforowanego. Jego kolor jest stały ? przy włączonym i wyłączonym zasilaniu. Cechuje go duża intensywność kolorów. Neony stanowią uniwersalne rozwiązanie, które można zastosować do zareklamowania każdej formy działalności, czy jest to sklep, kawiarnia, zegarmistrz czy bank.

Możliwości reklamy wizualnej są nieograniczone. Dużą popularnością cieszą się obecnie wyświetlacze reklamowe led, które mogą występować w wersji tekstowej, graficznej. Najefektywniejsze jest połączenie obu elementów ? chwytliwego hasła reklamowego i atrakcyjnej grafiki. Wykorzystanie nowoczesnej technologii diodowej sprawia, że reklama jest bardzo dobrze widoczna w każdą pogodę ? również w słoneczne dni. Gwarantuje to szeroki kąt świecenia wyświetlaczy ledowych.

Uwagę odbiorców reklamy przykuwają także duże kolorowe telebimy z wyświetlającą się animacją. Telebim umożliwia szybkie zaprezentowanie żądanej treści i skuteczne dotarcie do odbiorcy.

Efektywna i dobrze przygotowana reklama przysparza firmie nowych klientów, zachęca do skorzystania z oferty, a także buduje prestiż firmy.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.