Nowoczesne drukarki fiskalne

Informatyzacja naszego życia ma coraz większy zasięg, a nowoczesne systemy informatyczne mają zastosowanie w wielu dziedzinach. Na prowadzących działalność handlową, których przychody przekroczyły zapisaną w ustawie granicę, Ministerstwo Finansów nałożyło wymóg rejestrowania obrotu i przychodów ze sprzedaży detalicznej. Służą do tego drukarki i kasy fiskalne, wyposażone w nowoczesny system przechowywania informacji.

Drukarki fiskalne w przeciwieństwie do kas fiskalnych nie są urządzeniami samodzielnymi i muszą być podłączone do komputera, tworząc komputerowy system sprzedaży.

Obecnie obowiązek ewidencjonowania obrotów jest tak powszechny, że niemal w każdym punkcie usługowym można spotkać urządzenia fiskalne. Najnowocześniejsze rozwiązanie technologiczne w tej branży to drukarka z kopią elektroniczną. Posiada ona wszystkie podstawowe funkcje, a oprócz tego w sposób elektroniczny archiwizuje dokumenty kasowe. Dzięki tej funkcji dane można trwale przechowywać na informatycznych nośnikach. Funkcje tę można włączyć lub wyłączyć. Ustawowy okres przechowywania kopii paragonów wynosi 5 lat.

Jednostacyjna drukarka fiskalna to wszechstronne urządzenie umożliwiające wydruki fiskalne w 46 rodzajach. Standardowo wyposażono je w automatyczny obcinacz papieru. Drukarka posiada specjalny czujnik, który informuje, że zbliża się koniec papieru. Umożliwia również przeliczanie na obce waluty, na przykład na euro.

Jednostacyjna drukarka fiskalna jest najpopularniejszym urządzeniem tego typu w handlu detalicznym. Zapewnia ona wydruki przy transakcjach dokonywanych karta płatniczą. Z powodzeniem drukuje także kody kreskowe. Wszystkie dane wyświetlają się na wyświetlaczu alfanumerycznym znajdującym się w zasięgu wzroku klientów, którzy mogą na bieżąco obserwować wysokość rachunku. Drukarka jednostacyjna jest niezwykle wydajna, pracuje cicho i sprawnie. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych zapewnia wysoką sprawność i niezawodność urządzeń drukujących.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.