Atrakcje turystyczne Krakowa

Hotel w Krakowie to pierwsza rzecz, o której trzeba pomyśleć, udając się do dawnej stolicy Polski. Kraków to miasto artystów – malarzy, literatów, muzyków. To między innymi oni generują niepowtarzalną atmosferę tego miasta. Na każdym kroku można tu znaleźć galerie sztuki współczesnej i tradycyjne muzea ze światowej klasy dziełami ? na przykład w Muzeum Czartoryskich znajduje się słynna Dama z łasiczką Leonarda da Vinci.

Z uwagi na atrakcyjność turystyczną miasta znajduje się tu wiele obiektów oferujących zakwaterowanie w Krakowie . Ich różnorodność pozwala każdemu wybrać miejsce noclegu dopasowane do własnych potrzeb i zasobności portfela.

Najbardziej charakterystycznym miejscem Krakowa jest Rynek Główny. W zasięgu ręki pozostają sukiennice ze wspaniałymi kramami, kawiarniami i muzeum, Kościół Mariacki z ołtarzem autorstwa Wita Stwosza, Collegium Maius, czyli Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego z wartościowymi zbiorami i atrakcją, która cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów ? zegarem grającym z poruszającymi się postaciami historycznymi.

Aby zwiedzanie wszystkich ciekawych miejsc przebiegało sprawnie i nie zmęczyło turysty, można je rozłożyć na cały pobyt, codziennie wybierając inne miejsca do zobaczenia. Pomocne w takim przypadku jest dobre zlokalizowanie obiektu hotelowego, które umożliwia szybkie dotarcie do interesujących Państwa muzeów, kawiarni, klubów i teatrów. Hotele, pensjonaty, hostele zapewniają komfortowe noclegi w Krakowie.

Życie kulturalne Krakowa od wieków stoi na najwyższym poziomie. Nie inaczej jest również dziś. W mieście odbywają się liczne koncerty muzyczne, imprezy plenerowe typu Wianki, teatry przygotowują różnorodne i ciekawe przedstawienia. Dawna stolica Polski jest bardzo przyjazna wobec gości odwiedzających miasto. W restauracjach można spróbować dań kuchni z całego świata, w tym kuchni staropolskiej.

Dla chcących zobaczyć jak najwięcej zabytków w krótkim czasie Kraków przygotował ofertę specjalną. Są to objazdowe wycieczki, w czasie których turyści zdobywają najistotniejsze informacje na temat mijanych miejsc. Korzyści tej formy zwiedzania są nie do przecenienia.

Spacer Plantami, które otaczają Stare Miasto, jest świetnym pomysłem na spędzenie miłego popołudnia lub wieczoru. Stoją w nim różne pomniki upamiętniające ważne postaci z życia miasta, m.in. pomnik Mikołaja Kopernika. Spacerując Plantami, można dotrzeć do Zamku Królewskiego na Wawelu, który jest z pewnością największą atrakcją turystyczną grodu Kraka.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.