Zakopane – zimowa stolica Tatr

Jeśli chodzi o Zakopane pokoje gościnne są dostosowane do potrzeb turystów o zróżnicowanych potrzebach i wymaganiach. Baza turystyczna Zakopanego jest bardzo bogata i różnorodna. Znajdują się tu duże ośrodki wczasowe, pensjonaty, sanatoria, organizowane są imprezy o charakterze sportowym i kulturalnym.

Zakopane to najpopularniejszy polski kurort narciarski, miejsce o niezwykłej historii i niepowtarzalnej atmosferze. Często jest nazywane przez turystów zimową stolicą Polski. Zakopane jest odwiedzane zarówno przez turystów z Polski, jak i zagranicy. Bezpośrednie otoczenie Tatr gwarantuje piękne widoki oraz możliwość aktywnej turystyki górskiej.

Rokrocznie tę górską miejscowość odwiedza około 2 milionów ludzi. Rozgłos i największą popularność Zakopane zdobyło w 2 połowie XIX wieku, a przyczynił się do tego Tytus Chałubiński, lekarz i przyrodnik, jeden z pierwszych badaczy, którzy zainteresowali się tatrzańską przyrodą.

W tamtym okresie Zakopane było kolebką kultury, przyjeżdżali (lub mieszkali) tu między innymi Władysław Orkan, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Henryk Sienkiewicz, Witkacy, Jan Kasprowicz i wielu innych. Do dziś znajduje się tu wiele ośrodków kulturalnych ? Teatr Witkacego, liczne muzea i galerie sztuki (Muzeum Tatrzańskie, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Willa Atma ? Muzeum Karola Szymanowskiego i wiele innych).

Wielu gości przyjeżdżających do Zakopanego uprawia turystykę górską. Możliwości są ogromne. Na amatorów wysokogórskich wspinaczek czekają szczyty tatrzańskie: Giewont, Rysy i wiele innych. Zaś zwolennicy spacerów mogą udać się do Morskiego Oka oraz licznych dolin ? Kościeliskiej, Strążyskiej, Chochołowskiej, Doliny Białego itd.

Zimą największą atrakcją Zakopanego jest oczywiście możliwość uprawiania narciarstwa. Wyciągi i trasy narciarskie na Gubałówce, Nosalu, Kasprowym Wierchu są doskonale przygotowane i dostosowane do różnego poziomu umiejętności zjazdowych narciarzy.

Ostatnio otwarto w Zakopanem także baseny termalne umożliwiające kąpiele w ciepłej wodzie również zimą. Powstają także luksusowe ośrodki Spa, w których można zażywać relaksu i odpoczynku. Niezmienną popularnością cieszą się także Krupówki pełne kramów z pamiątkami i punktów gastronomicznych. Znalezienie miejsca na obiad często graniczy z cudem.

W okresie wzmożonego ruchu turystycznego również noclegi w centrum są bardzo trudne do znalezienia. Zagęszczenie turystów jest bardzo duże o każdej porze roku. Szczególne oblężenie Zakopane przeżywa w czasie zawodów sportowych, np. Pucharów Świata w skokach narciarskich, a także w czasie ferii zimowych i miesięcy wakacyjnych. Każda Willa w centrum będzie atrakcyjnym miejscem na nocleg w stolicy Tatr.

Gości odwiedzających Zakopane nie zraża nawet trudny dojazd do miasta i wciąż nieukończona modernizacja trasy, tzw. Zakopianki.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.