Higiena jamy ustnej

implanty_miniHigiena jamy ustnej to ważny element dbałości o własne zdrowie. Z wiekiem nasze uzębienie staje się coraz słabsze, na skutek próchnicy powstają ubytki, pojawiają się choroby dziąseł, parodontoza. Aby jak najdłużej cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem, trzeba stosować się do pewnych podstawowych zasad. Jeśli zastosujemy się do nich, protezy zębowe ani implanty nie będą nam potrzebne. Dbałość o higienę jamy ustnej naprawdę się opłaca.

Najważniejsze z nich to szczotkowanie zębów dwa razy dziennie po posiłkach, używanie pasty z fluorem, stosowanie nici dentystycznej do usunięcia z zębów resztek jedzenia, unikanie jedzenia słodkich produktów, zwiększających aktywność bakterii nazębnych. Głównym wrogiem naszych zębów jest próchnica i kamień nazębny, dlatego także ważne są regularne wizyty u stomatologa. Niektóre problemy z zębami nie są niewidoczne gołym okiem i do pewnego czasu nie dają odczuwalnych symptomów. Zalążki choroby może zauważyć i wprowadzić odpowiednie leczenie tylko stomatolog.

Duży wpływ na stan jamy ustnej ma nasza dieta. Pełnowartościowe pokarmy, bogate w składniki mineralne odżywiają cały organizm, w tym również dziąsła i zęby, zapobiegając w ten sposób infekcjom jamy ustnej. Twarde produkty pomagają nam zachować czystość zębów.

Pomijając utratę zębów na skutek różnego rodzaju urazów i uwarunkowania genetyczne, stan naszych zębów zależy w dużej mierze od nas samych. Wprawdzie technika uzupełniania uzębienia znacznie się ostatnio rozwinęła, pojawiły się implanty zębów będące doskonałą alternatywą dla klasycznej protezy, to jednak największy komfort jedzenia i życia zapewnią nam własne zęby.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.