Catering na przyjęcia koktajlowe.

Gdy idzie o organizację i obsługę przyjęć koktajlowych, a także catering Wrocław, Warszawa, Kraków, Gdańsk i inne duże miasta Polski mają już pewne doświadczenie oraz sukcesy na tym polu. W mniejszych miastach taka forma uroczystości dopiero się rozwija, mając wszelkie dane ku temu, by dorównać dużym metropoliom.

Przyjęcia koktajlowe to dzisiaj głównie domena wyższych sfer skupionych wokół świata finansjery, dyplomacji, a także showbiznesu. Przyjęcie koktajlowe najczęściej odbywa się w porze popołudniowej, uczestnicy takiego przyjęcia stoją, zagryzając przekąski i popijając alkohol. Wymaga ono profesjonalnego przygotowania.

Nowoczesna forma uroczystości zadamawia się powoli w Polsce, wkrótce może zastąpić tradycyjne huczne świętowanie rozmaitych okazji. Koktajl party ma bardziej formalny charakter i są z nim związane pewne zasady dotyczące etykiety, na przykład stroju. Powinien on być elegancki, ale nie wieczorowy.

Lekki poczęstunek to podstawa przyjęcia koktajlowego, można na nim zaserwować przegryzki w formie koreczków, babeczek, sprawdzą się też sałatki, kanapki, krakersy i owoce. Wszystko powinno być małych rozmiarów, estetycznie podane i oczywiście smaczne. Chodzi o to, by bez obaw o przejedzenie goście mogli spróbować wszystkich zaserwowanych przekąsek. Przyjęcia koktajlowe są przedsięwzięciem, w którym bodaj najlepiej sprawdzi się catering oferowany przez profesjonalną firmę. Taka firma zadba także o wystrój, dekoracje, ozdoby na stół i zapewni profesjonalną obsługę kelnerską.

Najpopularniejszym sposobem serwowania dań na przyjęciu koktajlowym jest tak zwany szwedzki stół, oferujący duży wybór potraw, z których każdy, zależnie od gustów kulinarnych, może skomponować wymarzony posiłek. Tradycyjne ustawienie stołów i ułożenie na nich zastawy znacznie ograniczałoby możliwości komunikacji między gośćmi siedzącymi daleko od siebie. Dlatego przyjęcie koktajlowe odbywa się na stojąco. Szwedzki stół jest idealnym rozwiązaniem, umożliwia przegryzanie zakąsek równocześnie z prowadzeniem intensywnych rozmów.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.