Drożdże gorzelnicze – niezbędny element w domowej produkcji trunków

wine-428313_640W tworzeniu domowych trunków niezbędne są różnego rodzaju sprzęty, akcesoria, pojemniki, ale także produkty spożywcze, takie jak drożdże gorzelnicze, mające zastosowania w przemyśle alkoholowym, jak i w branży piekarniczej.

Jeśli chcemy wyprodukować w warunkach domowych ulubiony trunek, musimy więc zaopatrzyć się w drożdże gorzelnicze, odpowiedzialne za proces fermentacji alkoholowej. W zależności od rodzaju nadają się do tworzenia wina, bimbru, kirschu, śliwowicy, koniaku, brandy, calvadosu i innych mocnych alkoholi bez użycia specjalnej aparatury. Wyselekcjonowane szczepy i gatunki drożdży pracują szybko i wydajnie, pozwalając wytworzyć dobry zacier drożdżowy, ziemniaczany, owocowy oraz cukrówkę. Fermentacja z użyciem specjalnie dobranych drożdży przebiega sprawnie i szybko, wpływając pozytywnie na końcowy rezultat ? bez niechcianych aromatów i smaków.

Doświadczeni domowi gorzelnicy mają szeroki wachlarz produktów renomowanych marek drożdży winnych i piwnych, natomiast początkujący mogą skorzystać z gotowych zestawów, zawierających oprócz samych drożdży również minerały i pożywki.

Korzystając z dodatków typu drożdże warto posiłkować się poradami zawartymi w instrukcji oraz podstawowym podziałem drożdży gorzelniczych ze względu na typ nastawu i rodzaj alkoholu, który chcemy uzyskać. Mocne drożdże będą potrzebne do nastawów cukrowych, wzbogacone witaminami i specjalnymi enzymami do nastawów owocowych, natomiast do trunków zbożowych i ziemniaczanych przydają się drożdże wzbogacone glukoamylazą.

Domowa produkcja alkoholi wymaga wiedzy, czasu i zaangażowania, ale daje wiele satysfakcji. Skąd czerpać inspiracje?

Jeśli w rodzinie ktoś wyrabiał domowe wino czy nalewki, warto kultywować rodzinne tradycje, można posiłkować się informacjami znalezionymi w internecie. Początkujący znajdą tam podstawowe informacje, jak zacząć swoją przygodę z domową produkcją trunków, a także ciekawe inspiracje, które pozwolą rozwinąć skrzydła.

Na rynku dostępny jest szeroki asortyment sprzętów, akcesoriów i dodatków spożywczych, które umożliwiają nawet zupełnym laikom stworzenie i przechowywanie własnego domowego wina czy nalewki. Może warto spróbować?Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.