Dbanie o czystość – uliczne kosze na śmieci

Dbanie o czystość jest obowiązkiem każdego z nas. W tym celu nie powinno się dbać tylko o porządek w obrębie swoich domów, ale wszędzie tam, gdzie się przebywa. Wszędzie tam, gdzie ma się okazję załatwiać różnego rodzaju sprawy. Utrzymanie porządku powinno być nawykiem każdego człowieka, wtedy skutki takich działań byłyby dużo bardziej widoczne. Niestety wielu z nas dba tylko o to, by w ich domach i na ich podwórkach było czysto. Kiedy udają się oni do miasta, to nie wiedzą, do czego służą miejskie kosze na śmieci. Wiele śmieci rzuca się w ich okolicy lub zupełnie tam, gdzie popadnie. Ludzie są przekonani, że dbanie o czystość ich dalszego otoczenia nie jest ich obowiązkiem.

Nic bardziej mylnego, tym bardziej że takie działania nie wymagają wielkiego wysiłku. Wystarczy nie rzucać śmieci na ulicę, ale wrzucać do rozstawionych na chodnikach, rynkach, osiedlach  ulicznych koszach na śmieci. Nie jest to trudne ani skomplikowane. A  takich koszy w miastach jest coraz więcej i są one regularnie opróżniane. Wiele z nich jest przeznaczonych do segregowania śmieci. Inne są takie, że można do nich wrzucać śmieci z różnych kategorii. Ważne jest, by dorośli w tym zakresie dawali przykład swoim dzieciom. Takich rzeczy ludzie uczą się przez stale utrwalane nawyki. Jeśli tego rodzaju zachowania wejdą nam w krew, to przestaną być problematyczne i nie będzie się ich traktować jak zachowań wyjątkowych. Przyczyniają się one do tego, że nasze miasta, przydrożne rowy i wszystkie miejsca, z których korzysta człowiek, będą czyste. Wymaga to swego rodzaju starań, jednak nie są one wielkim wysiłkiem. Jeśli w tej kwestii będzie starał się każdy pojedynczy obywatel, to wszyscy razem, jako społeczeństwo, będziemy mogli chwalić się czystym otoczeniem. Miejskie kosze na śmieci będą spełniać swoje zadania, a my będziemy cieszyć się z tego, że nasze miasta, tak jak te zagraniczne są czyste i przyjemnie spędza się w nich czas. To jest możliwe. Trzeba tylko wykazać się chęciami i staraniami. Niczym więcej. To banalnie proste i przyniesie korzyść nam wszystkim.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.