Meble wypoczynkowe i design wnętrza

Na design wnętrza składają się meble, lampy, użyte materiały, a także dodatki i akcesoria. Jeśli chodzi o salon, to jednym z ważniejszych elementów wystroju wnętrza są meble wypoczynkowe.

Dzisiaj panuje moda raczej na meble mające geometryczne kształty i przybierające minimalistyczne formy – np. Meble Forte. Choć na drugim biegunie znajdują się meble w stylu glamour, z charakterystycznymi zdobieniami, i wybujałymi kształtami. W zależności od stylu, jaki dominuje w danym wnętrzu i własnych upodobań, mamy do wybory wiele modeli mebli, które są wykonane ze skóry, ekoskóry, lub tapicerowane tkaniną. Powrót do obić tkaninowych jest już bardzo zauważalny nie tylko w sklepach, ale również w domach. Często także producenci mebli wypoczynkowych łączą elementy skóry z tkaniną, tworząc oryginalną całość.

Dominująca tendencja w trendach dekoratorskich opiera się właśnie na łączeniu pozornie niepasujących do siebie elementów, pochodzących z różnych stylistyk. Wnętrza zaaranżowane w jednym stylu mogą być nudne i banalne. W aranżacji trzeba wykazać się odrobiną odwagi w wykorzystywaniu nowoczesnych trendów.

Dzisiaj zresztą każdy producent mebli drewnianych czy tapicerowanych stara się znaleźć optymalne rozwiązanie, wypośrodkować  – tak, by ich oferta była atrakcyjna dla jak największej grupy klientów.

Hitem są zestawienia nowoczesnych mebli Forte ze starymi stolikami, i fotelami wprost z lat 70-tych. Można je znaleźć w sklepach ze starociami, odnowić ? i mamy niepowtarzalny mebel. Oczywiście w tym łączeniu trzeba zachować umiar, i zadbać o to, by we wnętrze nie wkradł się chaos. Poszczególne elementy, takie jak meble skórzane, kanapy, lampy, witryny muszą jednak w jakiś sposób ze sobą korespondować, w przeciwnym wypadku powstanie mieszanka wybuchowa nie do zniesienia na dłuższą metę.

Trzeba pamiętać, że w wystylizowanym według obowiązującej mody przyjdzie nam jednak mieszkać, i obcować z nią codziennie. Nie może to być więc aranżacja, która kłóci się z naszym poczuciem estetyki.

Dzisiaj właściwie nie ma jednego obowiązującego stylu, w dziedzinie aranżacji wnętrz panuje dość duża dowolność. Chodzi o to, by z aktualnych trendów wykorzystać to, co nam pasuje, a resztę dobrać zgodnie z własnymi potrzebami dotyczącymi funkcjonalności mebli i rozwiązań aranżacyjnych we wnętrzu.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.