Turystyka zakupowa

Turystyka zakupowa jest coraz powszechniejszym zjawiskiem dotyczącym dużych miast europejskich. Najpopularniejsze z nich to Londyn, Berlin, Mediolan, Paryż. W Polsce widoczne są dopiero początki tego zjawiska. Jest to związane z powstaniem w największych polskich miastach ogromnych galerii handlowych. Zakupy od zawsze były najlepszym sposobem na chandrę, podobnie jak czekolada. Większość kobiet traktuje je jako metodę na odstresowanie i poprawę nastroju.

Każdej z nas od czasu do czasu przydarzają się trudne dni. Nic nam się wtedy nie udaje, wydaje się, że wszyscy sprzysięgli się przeciwko nam. Najlepszym lekarstwem dla wielu kobiet w takiej sytuacji jest wybranie się na zakupy i zrobienie sobie małej przyjemności. Zakup nowego modnego ciuszka lub odjazdowej torebki naprawdę poprawia nastrój.

Oczywiście każda z nas marzy o zakupach w Paryżu czy Londynie, ale póki co niewiele kobiet może sobie na to pozwolić. Można jednak z powodzeniem wybrać się do Warszawy lub innego dużego miasta, np. Krakowa. Warto w takim przypadku dokładnie wszystko zaplanować, wziąć dzień lub dwa urlopu w pracy i pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji w hotelu. Do Warszawy przyjeżdża mnóstwo turystów oraz ludzi biznesu. Bez wcześniejszej rezerwacji trudno nam będzie znaleźć nocleg, a w porywie szaleństwa zakupów łatwo zapomnieć o upływającym czasie. Wycieczkę zakupową można również połączyć ze zwiedzaniem miasta. Jeśli chodzi o hotel Warszawa posiada zróżnicowaną bazę noclegową i z pewnością każdy gość znajdzie w stolicy odpowiadające mu miejsce. Dwudniowa wycieczka na zakupy z odwiedzinami w salonie piękności i noclegiem w przytulnym hoteliku każdej z nas poprawi humor.

Dodatkowo można trochę pozwiedzać. Warszawa jest miastem o zróżnicowanej architekturze, posiadającym wiele zabytków. Miasto położone jest po obu stronach rzeki Wisły. Jej najstarsza część, czyli Stare Miasto powstało około 1300 roku. Na początku XV wieku wytyczono Nową Warszawę, która stała się siedzibą władz państwowych ? najpierw króla, obecnie rządu. Warszawa jest miastem, które nieustannie jest rozbudowywane i unowocześniane, ale mimo to nie utraciło uroku starych wąskich uliczek oraz panującej na nich specyficznej atmosfery. Warto wybrać się do stolicy i poddać się jej urokowi.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.