Zawiesia w urządzeniach dźwigowych

Zawiesia dźwignicowe posiadają dużą nośność, przenoszą ładunki o dużym ciężarze. Oparte na nowoczesnych technologiach, mają zastosowanie w wielu zakładach produkcyjnych, stoczniach, budownictwie ? wszędzie, gdzie wymagany jest przeładunek i podnoszenie ciężkich i dużych przedmiotów. Zawiesia są częściami maszyn i urządzeń dźwigowych. Ciężar może być rozłożony niesymetrycznie. Przeszkodą nie są także ostre krawędzie podnoszonych przedmiotów.

Współczesne budownictwa nie mogłoby funkcjonować bez nowoczesnych dźwigów, które podnoszą nawet duże konstrukcje stalowe. Na placach budowy można zobaczyć duże dźwigi, które obsługują specjalnie przeszkoleni operatorzy.

Jako że zawiesia są produkowane zgodnie z normami europejskimi, zapewniają bezpieczeństwo i komfort pracy, charakteryzuje je wytrzymałość i duża żywotność. Różnią się parametrami i gabarytami, są wykonane z różnych materiałów.

Jednymi z najbardziej popularnych zawiesi są zawiesia linowe wykonane z ocynkowanych wzmocnionych lin. Wytrzymują one duże obciążenia robocze, mogą mieć zakończenie w postaci pętli, kauszy, haków, ogniw. W przemyśle mają zastosowania zarówno te jednocięgnowe, jak i dwu- i czterocięgnowe.

Zawiesia łańcuchowe i pasowe są równie często wykorzystywane. Pasy szyte są z poliestru, ich szerokość i ilość warstw jest zróżnicowana. Są one bardzo wytrzymałe na zrywanie i ścieranie. Ich cechami charakterystycznymi są także elastyczność i giętkość.

Zawiesia są mocowane za pomocą specjalnych punktów mocujących. Do sprawnego funkcjonowania urządzeń dźwigowych niezbędne są także napinacze i szakle (z zabezpieczeniem lub bez, okrągłe i podłużne) oraz trawersy, ogniwa, zaciski linowe, zamki linowe, haki widełkowe i inne.

Istnieją różne techniki podnoszenia, ale bezpieczeństwo tego typu urządzeń musi stać na wysokim poziomie. Wymagają tego przepisy BHP. Wydajne i niezawodne systemy podnoszenia, wyposażone w zawiesia gwarantują komfortowe i bezpieczne warunki pracy w zakładzie lub na budowie. Ich długa żywotność sprawdza się w wielu gałęziach przemysłu.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.