Dobór kotła do nowego domu

kocioł kondensacyjnyWybór odpowiedniego kotła jest podstawowym warunkiem komfortowego mieszkania w nowo wybudowanym domu. Zazwyczaj zdajemy sobie sprawę z tego, że musi być on przede wszystkim niezawodny, wyjątkowo bezpieczny w obsłudze i niezwykle ekonomiczny. Dużo gorzej wygląda sprawa jego ceny. Z reguły jej wysokość idzie w parze z jakością kotła. Do niedawna za najlepsze rozwiązanie uznawane były kotły kondensacyjne, zasilane gazem. Przy obecnych cenach tego paliwa każdy, szanujący się producent kotłów musi posiadać w swojej ofercie kotły na paliwa stałe, by zapewnić swoim klientom to, czego poszukują.

Długie i bardzo mroźne zimy dają nam się w ostatnich latach szczególnie we znaki. Ogrzewanie staje się niezbędne przez ponad pół roku, a dodatkowo trzeba sporo dokładać do pieca, by utrzymać właściwą temperaturę pomieszczeń. Na szczęście nowoczesne kotły na paliwa stałe mają dość duże zasobniki, które są w stanie zmieścić ogromne szczapy drewna i nie wymagają ciągłego napełniania. Mimo wszystko komfort jest o wiele mniejszy niż w przypadku kotłów olejowych czy gazowych, które charakteryzują się dużą czystością.

Pogłębiający się kryzys jednak uczy pokory i dziś większość instalacji grzewczych oparta jest na kotłach na paliwa stałe. Większość z nas stara się też kupować drewno, brykiet, czy węgiel wtedy, kiedy osiąga on najniższą cenę, a nie tuż przed sezonem grzewczym. Rozkładając taki wydatek na kilka miesięcy, można uzyskać naprawdę duże oszczędności i zabezpieczyć się nawet przed najdłuższą i najsroższą zimą.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.